Produkty

Zalety i korzyści nagrzewnic wodnych LEO marki Flowair

Dodano 20.07.2020

Dlaczego nagrzewnice wodne są tak popularnym sposobem ogrzewania budynków wielkokubaturowych? Czy rzeczywiście niskie koszty inwestycyjne i uproszczenie instalacji grzewczej to skutek wykorzystania tych urządzeń? Poniżej przypominamy jak działają nagrzewnice i jakie korzyści może przynieść tego typu rozwiązanie. 

 

Korzyści płynące z ogrzewania nadmuchowego:

Ogrzewanie nadmuchowe pozwala na szybkie i efektywne ogrzanie pomieszczenia do wymaganej temperatury. Nagrzewnica pozwala na osiągnięcie żądanej temperatury znacznie szybciej niż inne urządzenia dostępne na rynku, ciepłe powietrze rozprowadzane jest równomiernie, a temperatura w całym obiekcie utrzymywana jest na tym samym poziomie. Co więcej ogrzewanie nadmuchowe ma uniwersalne zastosowanie. Szeroki typoszereg urządzeń w połączeniu z zaawansowanymi możliwościami regulacji sprawiają, że wodne nagrzewnice powietrza doskonale sprawdzają się w budynkach różnego typu. Kluczowy jest jednak odpowiedni dobór urządzenia do wymagań obiektu oraz zapotrzebowania cieplnego. Należy również pamiętać, że na moc grzewczą nagrzewnicy ma wpływ kilka czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przy doborze. 

 

Moc nagrzewnic wodnych zależna jest od 3 wartości:

• temperatury czynnika grzewczego oraz jego przepływu,

• temperatury powietrza w pomieszczeniu,

• ilości powietrza jakie przepływa przez nagrzewnicę.

 

Kalkulator mocy grzewczych

W celu dobrania odpowiedniej nagrzewnicy wodnej można posłużyć się specjalnie przygotowanym kalkulatorem mocy grzewczych, który wylicza realną moc nagrzewnic LEO. Kalkulator dostępny jest na stronie www.calc.hc.flowair.com

 

Klub instalatora

Zainstaluj nagrzewnicę wodną LEO, a następnie zarejestruj się na stronie www.klubinstalatora.com i wpisz kod umieszczony na urządzeniu, a pieniądze pojawią się na specjalnie dedykowanej karcie płatniczej. 

 

Wsparcie Flowair

Wybranie odpowiedniego rozwiązania grzewczo-wentylacyjnego do obiektu może wydawać się skomplikowane. Na naszej stronie flowair.com w zakładce WSPARCIE, znajdziecie Państwo wszelkie informacje o dostępnych formach pomocy.

Zapraszamy również na nasz kanał Youtube, w którym prezentujemy kolejną odsłonę FLOWAIR od wewnątrz.
 

Flowair to nie tylko dobre produkty,
Flowair to wsparcie. Pozwól nam się Tobą zaopiekować.
 
 

www.flowair.pl