Produkty

Zawory ATM AFRISO już dostępne!

Dodano 02.09.2011

Zawory i siłowniki ProControl zaprojektowano w oparciu o bogate doświadczenia we współpracy z instalatorami. Owocem tysięcy rozmów jest zwięzła i klarowna oferta, optymalnie dopasowana do potrzeb wykonawców i użytkowników instalacji. 

 

Szczególnie zadbano o łatwy i intuicyjny dobór, montaż i nastawę zaworów i siłowników. Produkty są przyjemne dla oka i przyczyniają się do nowoczesnego i profesjonalnego wyglądu instalacji.

ProControl jest kompletną, dostępną już w sprzedaży rodziną produktów przeznaczonych do regulowania instalacji grzewczych, chłodzących i ciepłej wody użytkowej. W jej skład wchodzą obrotowe zawory mieszające ARV, siłowniki elektryczne ARM do obrotowych zaworów mieszających ARV oraz termostatyczne zawory mieszające ATM, którym w tym artykule przyjrzymy się dokładniej.

Termostatyczne zawory mieszające ATM przeznaczone są do regulacji temperatury ciepłej wody użytkowej dostarczanej do baterii umywalkowych lub prysznicowych. Powinny być stosowane wszędzie tam, gdzie niezbędna jest ochrona przed poparzeniem, szybka reakcja na zmiany temperatury oraz ciśnienia wody. Zawory ATM umożliwiają bezpieczne przegrzewanie wody w zasobnikach c.w.u. w celu ochrony przed bakteriami Legionelli, bez narażania użytkowników na poparzenie. Zawory ATM mogą być także stosowane w instalacjach ogrzewania podłogowego, gdzie zastępują rozbudowane i kosztowne układy regulacji. Przeznaczone są do pracy z czystą wodą lub z wodą zawierającą maksymalnie 50% glikolu.
Zawory ATM posiadają przyłącza z gwintami zewnętrznymi lub wewnętrznymi o rozmiarach ¾” lub 1”. Korpus wykonany jest z mosiądzu DZR.
Wyposażone w pokrętło z czytelną skalą zawory termostatyczne umożliwiające nastawę temperatury wody w zakresie 35 ÷ 60°C, która zalecana jest dla podgrzewaczy zasilających centralnie w ciepłą wodę. Zawory o zakresie 20 ÷ 43°C zalecane są do ogrzewania podłogowego i do ciepłej wody użytkowej, np. w przedszkolach lub szpitalach. Plastikowa pokrywka chroni przed przypadkową zmianą nastawy temperatury.
Funkcja „bez oparzeń” powoduje zablokowanie dopływu wody ciepłej w wypadku awarii dopływu wody zimniej, co zapobiega możliwości poparzenia. Termostatyczne zawory mieszające ATM nie wymagają czynności konserwacyjnych. Zawory mogą być montowane w dowolnej pozycji.
Termostatyczne zawory mieszające ATM posiadają atest PZH.