Produkty

Zawory kulowe wodne wzmocnione Quadro High Pressure

Dodano 05.12.2013

Nowe zawory Armatury Kraków SA przeznaczone są do instalacji wody zimnej i ciepłej, stanowią niezbędną część każdej instalacji, będąc głównym elementem sterującym i odcinającym przepływ mediów. Kluczową sprawą jest prawidłowy dobór typu i dymensji zaworu z uwzględnieniem rodzaju i czynnika roboczego w instalacji oraz granicznych parametrów pracy.

Nowością w ofercie artykułów instalacyjnych Armatury Kraków SA są zawory kulowe wzmocnione QUADRO HIGH PRESSURE, charakteryzujące się zwiększonym do 4 MPa (40 Bar) ciśnieniem roboczym oraz temperaturą roboczą od -20°C (dla roztworu glikolu i wody) do 180°C. Mogą być wykorzystywane np. w instalacjach solarnych, gdzie panuje wysokie ciśnienie. Wykorzystywanym medium może być zarówno woda, jak i 50-procentowy roztwór glikolu. Korpusy zaworów QUADRO wykonane są z wyprasek mosiężnych o znacznie pogrubionych ściankach, co pozwala na ich pracę w instalacjach o wysokim ciśnieniu i temperaturze. Wszystkie zawory wzmocnione są wykonywane jako zawory pełnoprzepływowe, czyli takie, w których średnica wewnętrzna korpusu i otworu w kuli jest równa średnicy gwintu przyłączeniowego. Dzięki temu przepływ medium przez zawór nie jest w żaden sposób zakłócony czy dławiony. Zawory QUADRO HIGH PRESSURE wyposażone są w dźwignię stalową, wkrótce zostaną wprowadzone także zawory z motylkiem. Wysoka jakość i wytrzymałość zaworów QUADRO pozwala na objęcie ich 25-letnią gwarancją.

Równocześnie przekonstruowano produkowane dotychczas zawory kulowe pełnoprzepływowe, dzięki czemu ciśnienie robocze wzrosło do 2,5 MPa (25 Bar), a temperatura pracy zwiększyła się z 95 do 150°C (dla zaworów do 2”). Do stosowania w zaworach – oprócz wody – dopuszczony został również glikol. Badania zostały potwierdzone orzeczeniem w Instytucie Nafty i Gazu. Zachęcamy do zapoznania się z ogólnymi informacjami technicznymi zaworów kulowych, zawartymi na naszej stronie www.grupa-armatura.pl.

Piotr Kolanowski

www.grupa-armatura.pl