Produkty

Zawory kulowe ze znakiem serca

Dodano 09.06.2014

Grupa Herz jest jednym z najważniejszych europejskich producentów armatury grzewczej i instalacyjnej. Wszystkie produkty marki Herz wytwarzane są zgodnie z certyfikatem zapewnienia jakości  ISO 9001, wyłącznie na terenie Europy. Każdy z wyrobów marki Herz objęty jest 5-letnim okresem gwarancyjnym, a w przypadku instalacji wykonywanej przez instalatora posiadającego autoryzację firmy okres gwarancji może być wydłużony nawet do 10 lat.

Firma Herz od wielu lat oferuje nowoczesną armaturę regulacyjną i odcinającą. W tej grupie produktowej znaczący udział mają  zawory kulowe,  dedykowane do pracy w instalacjach grzewczych, klimatyzacyjnych, wody pitnej, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji.

Największa oferta zaworów kulowych marki Herz przeznaczona jest do instalacji grzewczych i chłodzących. Zawory te dostarczane są w średnicach od  8 do 80 DN,  a ich maksymalny zakres pracy obejmuje ciśnienia od 16 do 63 barów oraz  temperatury od -30 do 150°C .

W ofercie zaworów kulowych firmy Herz dostępne są także zawory do instalacji wody pitnej (wody zimnej, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji),  produkowane w zakresie średnic od 15 do 50 DN. Korpusy tych zaworów wykonywane są z  kutego mosiądzu, odpornego na wypłukiwanie cynku, zaś uszczelnienie nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia. Grupa zaworów do wody pitnej, ze względu na specjalne uszczelnienie, posiada niższe parametry pracy w zakresie temperatur, które wynoszą od 0 do 85°C. Zawory do wody pitnej posiadają uszczelnienie, które nie posiada pamięci kształtu,  dzięki czemu możliwe jest także wsteczne płukanie instalacji przez odpowiednie ukształtowanie kuli.

Atuty zaworów kulowych marki Herz to przede wszystkim:

- korpusy z kutego mosiądzu, który jest plastyczny i bardziej odporny na zgniatanie, skręcanie, zginanie, itp.,

- specjalna konstrukcja uszczelnienia trzpienia napędzającego kulę, która pozwala na doszczelnienie w trakcie pracy,

- najwyższej jakości chromowana kula bez przewężenia,

- wysokie parametry pracy,

- szerokie zastosowanie – praca z wszystkimi nieagresywnymi mediami (woda, powietrze, olej opałowy, olej smarny). 

Szeroka oferta zaworów kulowych firmy Herz w zakresie konstrukcji, parametrów pracy, średnic, standardów i wariantów wykonania oraz ich najwyższa jakość  pozwalają zaspokajać  potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Dariusz Odroń

www.herz.pl