Produkty

Zawory mieszające 3- i 4- drogowe Concept

Dodano 30.11.-0001

Produkty Concept dostarczane przez Womix służą do regulacji instalacji centralnego ogrzewania. Współpracujemy i dostarczamy produkty do grupy Instal-Konsorcjum już od 10 lat, przez co mamy pewność, że produkt trafia do dużej liczby odbiorców. Dzięki temu poznajemy potrzeby użytkowników i stawiamy im czoła.

Zawory mieszające GZM

Zawory mieszające GZM 3- i 4-drogowe służą do regulacji czynnika grzewczego w instalacjach centralnego ogrzewania. Korpus, grzyb i pokrywa zaworu mieszającego wykonane są z kutego mosiądzu CW617N. Uszczelnienie zapewniono o-ringami wykonanymi z EPDM.

Zaletą gwintowanych zaworów mieszających GZM jest szeroka gama - zawory te występują w szerokim zakresie średnic:od 3/4" do 2". Dodatkowo dla dopasowania zaworu do projektowanej lub istniejącej instalacji, mieszacze wykonywane są dla kilku kv dla tej samej średnicy. Na przykład średnica 3/4" występuje w aż trzech różnych wykonaniach: dla wartości kv 4, 6 i 8.

Grupy pompowe DN 25

Grupy DN 25 występują w 3 wariantach GP, GP-T i GP-TC. Każda z grup wyposażona jest w zawory kulowe z termometrem. Poprzez obrót rączki o 45° można wyłączyć funkcję zaworu zwrotnego (przydatne przy napełnianiu i odpowietrzaniu instalacji). Zawór mieszający obrotowy w grupie GP-T wyposażony jest w bypass wykorzystywany do stałego ograniczenia temperatury wody zasilającej instalację. Dodatkowo przy opracowywaniu konstrukcji zaworu mieszającego zadbaliśmy o jego uniwersalność tzn. aby istniała możliwość montowania grupy z zasilaniem zarówno z prawej, jak i z lewej strony. Przy niewielkim nakładzie prac stronę zasilającą w zaworze mieszającym można zmienić lub zamówić tak przygotowaną uprzednio grupę. Grupy GP (bez zaworu mieszającego) wyposażone są w zawór kulowy na zasilaniu, pod pompą. Zawór ten gwarantuje nam szybką wymianę pompy bez spuszczania wody z instalacji. Grupy GP-TC 25 wyposażone są w termostatyczny zawór mieszający (o zakresie regulacji 20-47 lub 35-60°C, kv 2,7) i mogą być stosowane do regulacji stałotemperaturowej małych instalacji np. ogrzewania podłogowego.

Gotowe wersje systemów do regulacji instalacji domków jednorodzinnych

W ofercie dostępne są dwa kompletne systemy instalacyjne przeznaczone dla instalacji w domkach jednorodzinnych. Pierwszy z nich, zestaw MIX-BOX, zamknięty jest w stalowej szafce i przeznaczony jest do kotłowni do maksymalnej mocy 30kW. System ten montujemy pod wiszącym kotłem centralnego ogrzewania. Dzięki niemu mamy możliwość sterowania dwoma lub trzema obiegami grzewczych. MIX-BOX zawiera rozdzielacz centralnego ogrzewania z wbudowaną minizwrotnicą hydrauliczną na dwa lub trzy obiegi grzewcze, grupy pompowe z zaworem mieszającym lub bez. Zawór mieszający może być obrotowy z siłownikiem elektrycznym lub termostatyczny. Grupy pompowe wyposażone są w energooszczędną elektroniczną pompę WILO lub Grundfos. Drugi z systemów – zestaw D – jest stosowany, gdy moc kotła wynosi maksymalnie 45 kW. W jego skład wchodzą dwie grupy pompowe DN 25 w izolacjach z zaworami kulowymi i termometrami, rozdzielacz centralnego ogrzewania, uchwyty naścienne, zawory zwrotne oraz siłownik zaworu mieszającego. Zestaw wyposażony jest w energooszczędne elektroniczne pompy Grundfos UPM3 AUTO L 25-70.
W przypadku, gdy potrzebna jest zwrotnica, system wystarczy doposażyć w sprzęgło hydrauliczne ZH 25 – DN 25 oraz opcjonalnie w łącznik LZR.

Michał Górecki

www.womix.pl