Produkty

Zawory serii ZV od ESBE

Dodano 17.12.2012

Prezentujemy nowość w ofercie ESBE: zawory z serii ZV przeznaczone do regulacji temperatury pojedynczego pomieszczenia z termostatami lub do przełączania strumienia wody grzewczej między obiegiem grzewczym a ciepłą wodą użytkową.

Zawory wykonane są z mosiądzu i wyposażone są w siłownik (fabrycznie zmontowany zawór z siłownikiem). Zastosowane w zaworach ESBE serii ZV siłowniki wyposażone są w sprężynę zwrotną. Oznacza to, że wymagany jest jeden sygnał napięciowy, by siłownik wykonał ruch. Zawory w stanie beznapięciowym, w przypadku zaworów dwudrogowych, są zamknięte, a w przypadku zaworów trzydrogowych mają zamknięty króciec oznaczony symbolem A. Siłowniki posiadają możliwość pracy manualnej. Za pomocą przełącznika znajdującego się na siłowniku możliwe jest otwarcie zaworu dwudrogowego oraz ustawienie w pozycji neutralnej zawieradła w zaworze trzydrogowym, co spowoduje otwarcie wszystkich króćców.                                    

Dzięki zastosowaniu siłownika ze sprężyną zwrotną uzyskano szybką pracę zaworu. Czas otwarcia zaworu wynosi maksymalnie 12 sekund, natomiast czas zamknięcia maksymalnie 5 sekund.

Zawory serii ZV dopuszcza się do pracy w instalacjach, w których czynnik grzewczy to roztwór glikolowy o maksymalnym stężeniu 30%.