Produkty

Zehnder - ciepło zdrowe, przyjemne i piękne

Dodano 15.05.2015

Bez ciepła nie istniałoby życie. To ono zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa. Ciepło nie może być jednak traktowane wyłącznie w kategoriach stopni Celsjusza. Grzejnik to nie tylko technika, ale także obiekt dekoracyjny – niezbędny element wyrażania własnego stylu.

Oryginał, który inspiruje!

Grzejnik dekoracyjny powinien spełniać wiele funkcji. W tym segmencie produktów niezbędna jest szeroka paleta modeli oraz ponadczasowy design. Grzejnik powinien umożliwiać sprawną i czystą instalację, a ponadto być ekonomiczny i kompatybilny z nowoczesnymi rozwiązaniami energooszczędnymi, takimi jak np. pompy ciepła. Grzejnik musi być także przystosowany do renowacyjnych konfiguracji złącz. Reasumując, grzejnik ma być urządzeniem o wszechstronnym zastosowaniu. Oznacza to efektywność począwszy od etapu wyboru, a skończywszy na kosztach eksploatacji.

Zehnder Charleston przekonuje pod każdym względem i spełnia wszystkie powyższe wymagania. Grzejniki Zehnder od wielu lat wyznaczają trendy w światowym designie i inspirują do zmian. Marka Zehnder to bowiem specjalista w dziedzinie wzornictwa, a także wizjoner tworzący od lat „perełki” w asortymencie grzejników dekoracyjnych. Zehnder Charleston stanowi przykład możliwości marki. 
Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów i staramy się trafiać w nawet najbardziej wysublimowane gusta, oferując jednocześnie rozwiązania zaawansowane technologicznie, znakomite pod względem funkcjonalnym i użytkowym.

Charleston to nowoczesny grzejnik żeberkowy-stalowy, który wykonywany jest przy użyciu innowacyjnej technologii (obróbka laserowa) i pozwala na nieograniczoną wręcz elastyczność zastosowania. Niekwestionowaną zaletą jest duży odsetek energii oddawanej przez łagodne promieniowanie oraz wysoka wydajność w instalacjach niskotemperaturowych. Grzejnik ten wykonywany jest w najszerszej na rynku palecie modeli (wysokości od 19 cm do 6 m, od 2 do 6 kolumn w pojedynczym żeberku) oraz jako formy specjalne – wykonania m.in. łukowe, kątowe, jako ławeczka. Ponadto dla pełnej swobody aranżacyjnej dostępny jest w ponad 50 kolorach z palety barw Zehnder.

Klasa, nowoczesność i funkcjonalność

Nowość Zehnder z 2014 r. – grzejnik Vitalo – to produkt innowacyjny i ultranowoczesny. Jest to grzejnik o znakomitych walorach estetycznych. Uwagę zwraca jego smukła i lekka konstrukcja oraz minimalistyczny profil o niepowtarzalnym wyglądzie. Ekstremalnie cienka forma, płaski front oraz możliwość stosowania wersji wodnej i elektrycznej tworzą doskonałą propozycję w segmencie premium. 
Zaawansowany proces techniczny opiera się na zaprasowaniu między płytami aluminium warstwy grafitu i lamel aluminiowych. W wersji wodnej w środku grzejnika znajduje się meander miedziany o bardzo niewielkiej ilości wody, natomiast w wersji elektrycznej – kabel grzewczy. Należy również zwrócić uwagę na nowatorski zestaw montażowy Zehnder EasyFit, który w wersji Completto obejmuje zintegrowane podłączenie ze złączami o rozstawie 50 mm, umieszczonymi centralnie w tylnej części. Zehnder EasyFit zawiera zestaw instalacyjny wraz z zaworem i pokrętłem regulacyjnym. Całość jest dyskretnie schowana za zamontowanym grzejnikiem, a jedynym widocznym elementem jest niewielka część tarczy umożliwiającej sterowanie. EasyFit pozwala na znaczne skrócenie i ułatwienie instalacji, a także na bezproblemowe użytkowanie, czyszczenie oraz ewentualne serwisowanie grzejnika.

Proponujemy klientowi kilkanaście wariantów wykonania powierzchni do wyboru. Zehnder Vitalo dostępny jest w dwóch równie efektownych modelach: „bar”, z funkcjonalnym uchwytem lub uchwytami na tkaniny, oraz „spa” z eleganckimi wycięciami służącymi do zawieszania ręczników. Grzejnik ten został wyróżniony nagrodami: Innowacje Architektura i Technika (ISH 2013) oraz Plus X Award w kategorii „Innowacyjność, wysoka jakość i funkcjonalność” i „Najlepszy produkt 2013 roku”, a także już w 2014 r. nagrodą „Łazienka – Wybór Roku”.

Marta Ziobrowska
www.zehnder.pl