Produkty

Zestawy fotowoltaiczne Viteco

Dodano 06.11.2015

W sierpniu 2015 r. asortyment marki Viteco rozszerzony zostało ofertę zestawów fotowoltaicznych, opartych o wysokiej jakości polikrystaliczne moduły fotowoltaiczne. Dzięki wysoce efektywnym modułom i sterującym ich pracą inwerterom możliwe jest uzyskanie dużej ilości energii elektrycznej przy zachowaniu stosunkowo niskich kosztów inwestycyjnych.

W kompletacji zestawów fotowoltaicznych Viteco zastosowano polikrystaliczne moduły fotowoltaiczne Viteco E-PV 250W – urządzenia służące do konwersji energii promieniowania słonecznego na prąd elektryczny.

Zestawy fotowoltaiczne Viteco oferowane są w zakresie mocy nominalnej od 2,0 kWp do 12,5 kWp. Szacunkowa produkcja energii elektrycznej przez zestawy fotowoltaiczne Viteco: od 2046 do 12989 kWh/rok.

W skład zestawów fotowoltaicznych Viteco wchodzą:

• od 8 do 50 polikrystalicznych modułów fotowoltaicznych Viteco E-PV 250W,

• inwerter sterujący pracą systemu fotowoltaicznego o odpowiedniej mocy, dobranej do liczby modułów fotowoltaicznych, niezbędny do zamiany prądu stałego wyprodukowanego przez moduły fotowoltaiczne na prąd zmienny o odpowiednich parametrach,

• zestaw gniazd i wtyczek służących do wykonania połączeń pomiędzy modułami i urządzeniami sterującymi (regulatory, inwertery, przetwornice),

• od 40 do 120 mb. przewodu elektrycznego prądu stałego o wysokiej przewodności, wykonanego z miedzi, podwójnie izolowanego, posiadającego izolację odporną na temperaturę od -40°C do +70°C (chwilowa temperatura maks. +120°C).

Z uwagi na różnorodność sposobów montażu, w zestawach fotowoltaicznych nie występują systemy montażowe, które należy dodatkowo zakupić. Dostępne są one w ofercie marki Viteco w następujących odmianach:

• zestawy do montażu na dachu skośnym 30-65° pokrytym dachówką ceramiczną,

• zestawy do montażu na dachu skośnym 30-65° pokrytym blachodachówką, blachą, papą, gontami bitumicznymi,

• zestawy do montażu na powierzchni płaskiej 0-20° (dach płaski, fundament).

Moduł fotowoltaiczny Viteco E-PV 250W

Moduł zbudowany jest z 60 ogniw połączonych szeregowo, szczelnie zalaminowanych, pokrytych szybą hartowaną o grubości 3,2 milimetra, oprawionych w specjalny, opatentowany profil aluminiowy.

Cały proces lutowania modułu fotowoltaicznego odbywa się w wysokiej klasy laminatorach w warunkach głębokiej próżni. Moduł fotowoltaiczny Viteco E-PV 250W jest kontrolowany i monitorowany w całym procesie produkcji: przeprowadzenie komputerowego monitoringu jakości ogniw przed i po lutowaniu; kontrola parametrów elektrycznych na specjalnym testerze klasy AAA zgodnie z wymogami IEC 60904-9.

Pobierz folder zestawów fotowoltaicznych_Viteco

Więcej na www.viteco.pl.