Produkty

Zgrzewarki elektrooporowe Rothenberger Rofuse Turbo

Jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do budowy rurociągów oraz przyłączy gazowych, kanalizacyjnych i wodnych jest polietylen (PE). Rury wykonane z tego tworzywa łączone są najczęściej metodami zgrzewania doczo­łowego oraz elektrooporowego, często wykorzystywanymi do budowy przyłą­czy gazowych.

Najnowsza zgrzewarka elektrooporowa Rothenberger Rofuse Turbo nadaje się do zgrzewania wszystkich dostępnych na rynku kształtek do rurociągów przesyłowych o średnicy maksymalnej aż do 1200 mm!

Zgrzewarka Rofuse Turbo występuje w dwóch odmianach różniących się obsługiwanym zakresem: Rofuse Turbo 400 (do 400 mm) oraz Rofuse Turbo 1200 (do 1200 mm). Maszyna w postaci poręcznej skrzynki narzędziowej wyposażona jest w unikatowy na rynku, bezprzewodowy czytnik kodów kreskowych. Do zdecydowanie innowacyjnych spośród zastosowanych rozwiązań należą także systemy HC (Heat-Control) oraz AC (Active-Cooling). Pierwszy z nich odpowiada za kontrolę temperatury jednostki – jeżeli urządzenie nie będzie mogło dokończyć zgrzewania z powodu przegrzania poinformuje o tym operatora. O chłodzenie dba system AC – wentylator wspomaga cyrkulację powietrza.

To nie jedyne innowacje. Dołączone oprogramowanie oprócz generowania protokołów umożliwia także tworzenie kodów kreskowych z imieniem i nazwiskiem operatora lub nazwą inwestycji. Pozwala to na szybkie wpisanie tych danych do pamięci urządzenia. Zgrzewarka umożliwia ponadto ręczne wprowadzanie wszelkich parametrów. Pamięć pomieści dane 2000 protokołów, które można przenieść do komputera PC przez pamięć USB. Protokoły generowane są bezpośrednio do pliku PDF lub do wydruku za pomocą dołączonego oprogramowania. Możliwe jest także wprowadzenie kodu śledzenia kształtek.

Maszyna może pracować z użyciem agregatów prądotwórczych. Komplet waży 21,5 kg, a w zestawie znalazły się pamięć USB i przejściówki.

Zapraszamy na liczne prezentacje naszych maszyn i urządzeń, które organizujemy na terenie całego kraju. Kontakty do regionalnych przedstawicieli Rothenberger można znaleźć na stronie internetowej www.rothenberger.pl, gdzie zamieszczamy także pełne informacje o naszych produktach oraz aktualnie obowiązujących promocjach – między innymi na zgrzewarki elektrooporowe i doczołowe.

Zapraszamy także na nasz kanał YouTube (www.youtube.com/RothenbergerTV) gdzie można obejrzeć między innymi filmy z obsługi urządzenia Rofuse Turbo.

Artur Bogdański
www.rothenberger.pl