Produkty

Zintegrowany system ogrzewania i chłodzenia Makroterm

Dodano 20.06.2012

Makroterm wprowadza do swojej oferty system, który ma zrewolucjonizować technikę grzewczą i sprawić, że praca instalatora będzie jeszcze łatwiejsza! Przedstawiamy zintegrowany system ogrzewania i chłodzenia.

Inteligentny system zarządzania energią odnawialną firmy Makroterm został rozbudowany o rozwiązania wykorzystujące pompy ciepła. Tradycyjne wykorzystanie Turbokominka z płaszczem wodnym i kolektorów słonecznych zostało wzbogacone o asortyment firmy De Dietrich. Kluczową rolę spełnia opatentowany przez Makroterm integrator, który umożliwia szybkie i nieskomplikowane połączenie różnych źródeł energii. Zrealizowany w ten sposób system grzewczy posiada zbilansowane przepływy i optymalną konfigurację, dającą spore oszczędności dla inwestora. Korzyścią dla instalatora jest ułatwiony montaż, prosty dobór i gwarancja poprawności połączenia z integratorem. Nie bez znaczenia jest też możliwość elastycznego wykorzystania integratora z pompami ciepła innych producentów.

Pakiety zintegrowanego ogrzewania są dostępne w 3 podstawowych konfiguracjach:

- pompa ciepła powietrze-woda – integrator – Turbokominek
- pompa ciepła solanka-woda – integrator – Turbokominek
- pompa ciepła do ciepłej wody – integrator – kocioł kondensacyjny – Turbokominek

Stwarza to duże możliwości dla klienta w dopasowaniu pakietu do własnych potrzeb. W przypadku braku przyłącza do gazu ziemnego (co jest częstym faktem na oddalonych od miast posesjach) rozwiązanie Turbokominka połączonego z pompą ciepła nasuwa się samo. Dzięki wbudowanemu wymiennikowi, kontrolowanemu procesowi spalania i dystrybucji energii, pompa ciepła może być dobrana o mniejszej mocy niż z obliczeniowego zapotrzebowania na moc grzewczą. Turbokominek, szczególnie w duże mrozy, bez problemu poradzi sobie z dostarczeniem brakującej części energii. Z drugiej strony pompa ciepła jest  w stanie zapewnić 75% pokrycie w czasie trwania sezonu grzewczego. 

Ogranicza to koszty inwestycyjne i podnosi niezawodność układu. Systemy mogą być wspomagane kolektorami słonecznymi, a w przypadku braku możliwości ich zamontowania integrator można podłączyć do pompy ciepła zintegrowanej z zasobnikiem ciepłej wody. W przypadku większego planowanego wykorzystania Turbokominka dobrym pomysłem jest pompa ciepła powietrzna, włączona do systemu CO. Rozwiązanie to także idealnie sprawdza się w obiektach niskoenergetycznych. Drewno zastępuje wtedy w istotnej części prąd. Biorąc pod uwagę wzrost cen prądu, czynnik ten nabiera istotnego znaczenia.