Produkty

2022 rokiem jubileuszu 100-lecia KFA Armatura

Od postawionej na miejscu starej karczmy fabryki armatur w podkrakowskich Łagiewnikach, po nowoczesną firmę, której wyroby można znaleźć w odległych zakątkach świata. Tak przez lata kształtowała się marka KFA Armatura, której tradycja przetrwała do dzisiaj, a historie przekazywane z pokolenia na pokolenie nadal brzmią w ustach związanych z nią osób. Rok 2022 jest dla KFA Armatura rokiem wielkiego świętowania, niezwykłej dumy, ale przede wszystkim wdzięczności za lata pracy i wytrwałości pokoleń pracowników i klientów, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do dzisiejszego sukcesu firmy.

 

Firma jest silna siłą swoich pracowników, a troska o nich jest jednym z najważniejszych filarów działalności KFA Armatura. Dla nich właśnie 27 sierpnia, kiedy przypada rocznica pojawienia się pierwszego oficjalnego wpisu, dotyczącego Łagiewnickiej Fabryki Armatur firma zorganizowała huczny festyn rodzinny przy fabryce w Nisku na Podkarpaciu. W tym uroczystym dniu pracownicy wraz ze swoimi najbliższymi mogli cieszyć się licznymi atrakcjami, zjeść pyszny tort urodzinowy i świętować do późnego wieczora. Był to ważny i wartościowy czas, spędzony nie tylko na zabawie, ale również na wspomnieniach, podziękowaniach i gratulacjach dla najbardziej zasłużonych osób.

Fabryka KFA Armatura w Nisku to lokalnie duży zakład produkcyjny, który zatrudnia ponad 300 osób. Chcąc zaprosić mieszkańców miasta do obchodów jubileuszu 100-lecia firmy zorganizowano wraz z władzami miasta wspólne skręcanie grzejnika, złożonego z symbolicznych 100 żeberek. W ten sposób ustanowiony został oficjalny Rekord Polski na najdłuższy grzejnik aluminiowy, zatwierdzony przez certyfikowanego sędziego z Biura Rekordów Polski.

W Nisku bije serce naszej firmy – mówi Katarzyna Pluta z KFA Armatura. - To tu działa nasza fabryka, która produkuje grzejniki aluminiowe. To tu zatrudniamy najwięcej pracowników i czujemy się związani z miastem oraz regionem. Dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym pomysł na ustanowienie Rekordu Polski mógł stać się rzeczywistością.

Podziękowania należą się przede wszystkim pracownikom fabryki, bez których nie byłoby możliwe techniczne przeprowadzenie całej operacji oraz Władzom Miasta i Gminy Nisko z Panem Burmistrzem Waldemarem Ślusarczykiem na czele. I oczywiście mieszkańcom, którzy mimo upału z uśmiechem skręcali kolejne elementy grzejnika.

Rok jubileuszowy KFA Armatura nie mógłby się odbyć bez strategicznych działań ekologicznych, tak istotnych w całościowej działalności firmy. To właśnie w tym roku na terenie fabryki w Nisku rozpoczęła się budowa największej farmy fotowoltaicznej w regionie. Poza kluczowymi projektami w trosce o środowisko, KFA Armatura postanowiła podjąć działania ekologiczne również o lekko symbolicznym zabarwieniu. W Krakowie i w Nisku posadzone zostały bowiem „Dęby 100-lecia” Quercus Robur Cucullata.

KFA Armatura to dzisiaj dynamicznie rozwijający się producent nowoczesnych rozwiązań z zakresu armatury sanitarnej i grzewczej. Misją firmy jest zapewnianie komfortu użytkownikom, korzystającym z tworzonych przez nią produktów i usług. Marka stawia przede wszystkim na jakość, funkcjonalność oraz design – niezmiennie podąża za trendami, zarówno wzorniczymi jak i ekologicznymi. I tych wartości pragnie dotrzymać przez następne lata.

Przede wszystkim dzięki lojalności i zaangażowaniu swoich pracowników oraz klientów firma przetrwała 100 lat. Był to długi, ciekawy, burzliwy oraz pełen wyzwań okres. Czas wielu zmian, które doprowadziły nas dziś do tego miejsca. Dziękujemy wszystkim za zaufanie, współpracę, bycie z nami na dobre i złe, ciężką pracę oraz wiele uśmiechów i miłych chwil. Liczymy na kolejne okrągłe rocznice. – podsumowuje Magdalena Tokarczyk-Cyran.

Wznieśmy więc toast za kolejną polską firmę, która dołączyła do zacnego grona jubilatów z ponad 100 letnią tradycją.

 

 

 

 

Zapraszamy także do obejrzenia filmu:

Instalacja systemu wentylacji z odzyskiem ciepła VITECO (MONTAŻ)