Produkty

ENGO CONTROLS - Bezprzewodowa seria do sterowania temperaturą ENGO Controls - NOWOŚĆ

Dodano 13.06.2023

Ogrzewanie podłogowe: nowe produkty bezprzewodowe

Marka ENGO Controls wprowadziła na rynek grzewczy serię nowoczesnych urządzeń ENGO ZigBee, za pomocą których można stworzyć kompletny, a zarazem energooszczędny system do bezprzewodowego sterowania temperaturą przy instalacji podłogowej. Nowe sterowniki są kompatybilne z pozostałymi urządzeniami w ofercie.

Do nowej serii należą:

  1. Regulatory EONE

  2. Listwa centralna ECB62ZB

  3. Moduł przekaźnika z funkcją repeatera sieci ZigBee EMODZB

EONE

Regulatory są dostępne w wersji bateryjnej oraz napięciowej (230V), w kolorach: czarnym i białym. Ich programowanie odbywa się z poziomu aplikacji ENGO Smart/TUYA Smart, która dodatkowo rejestruje pracę systemu grzewczego. Dzięki temu w dowolnym momencie mamy wgląd w wykresy historii temperatur, co pozwala analizować wydajność instalacji.

Sterowniki EONE umożliwiają również podłączenie zewnętrznego czujnika NTC (np. karta hotelowa). Pozwala to uruchamiać tryb grzania zależnie od obecności gości w pokoju. Dlatego są niezastąpione w hotelarstwie. Blokada PIN chroni przed niechcianą zmianą parametrów grzewczych. Dzięki opcji udostępniania regulatora możemy wypożyczać wybrane ustawienia ogrzewania gościom wynajmującym od nas obiekt.

Lista ECB62ZB

Kontroluje 8 niezależnych stref grzewczych w rzadko spotykanej kombinacji: dwa wejścia przewodowe, sześć bezprzewodowych. Pozwala to na najlepsze dostosowanie listwy centralnej do warunków budynku – umożliwia różne warianty podłączeń.

Listwa jest wyposażona w napięciowe wyjścia 230V dla pompy obiegowej, regulatorów, siłowników. Współpracuje z siłownikami termoelektrycznymi NC – dostępnymi w ofercie ENGO Controls. Ma wbudowany moduł sterowania źródłami ciepła, np. dowolnym rodzajem kotła, jak i pompą ciepła (wyjście beznapięciowe).

EMODZB: moduł przekaźnika z funkcją wzmacniacza sygnału ZigBee

Produkt został stworzony do współpracy z przewodowymi listwami sterującymi ogrzewaniem podłogowym (np. z ECB08M230) albo dwoma przewodowymi strefami listwy nowej serii – ECB62ZB. Moduł można parować z regulatorami EONE. Po dodaniu do ENGO Smart działa samodzielnie. Przydatną funkcją tego niewielkiego i niepozornego urządzenia jest zwiększanie zasięgu sieci ZigBee 3.0 – jest repeaterem.

ENGO binding

Produkty z nowej serii doskonale współpracują ze sobą, a doskonałym tego przykładem jest funkcja ENGO binding, którą oferują. Żadne inne urządzenia platformy TUYA nie oferują tej funkcjonalności. ENGO binding jest rodzajem komunikacji pomiędzy urządzeniami ENGO ZigBee. To specjalny soft, dzięki któremu dane urządzenie wie, z jakim innym urządzeniem (albo urządzeniami) jest połączone. I właśnie dlatego binding pozwala na szybkie, bezpośrednie powiązanie EONE z odbiornikami (ECB62ZB, EMODZB, EREL1ZB12A) przy użyciu internetowej bramki EGATZB. Ta funkcja umożliwia parowanie kluczowych urządzeń najnowszej serii bez konieczności tworzenia automatyzacji w aplikacji. ENGO binding gwarantuje komunikację produktów w trybie online, ale i  offline – czyli przy braku Internetu.

 

Autor: ENGO CONTROLS


Zapraszamy także do obejrzenia filmu:

"ENGO Controls – Montaż układu sterowania ogrzewaniem podłogowym"

 

Chcesz uzyskać więcej informacji – zapraszamy do kontaktu z ogólnopolską siecią naszych hurtowni, adresy dostępne są pod linkiem: https://ik.pl/hurtownie.