Produkty

Instal-Konsorcjum wyróżnione w Diamentach Forbesa 2023 - WYDARZENIE

Dodano 21.06.2023

Za nami 15 edycja Diamentów Forbesa. Rozdając wyróżnienia, Redakcja chciała docenić najlepsze firmy działające w Polsce. Jednym z wyróżnionych przedsiębiorstw jest Instal-Konsorcjum. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za docenienie naszej ciężkiej pracy, tym bardziej że w tegorocznej edycji wzięło wydarzenia wzięło udział około 12 tysięcy firm. Z tego miejsca chcemy podziękować zarówno kapitule konkursu, która nas dostrzegła, jak również naszym pracownikom i Klientom, bez których osiągnięcie tego sukcesu nie byłoby możliwe. Poniżej kilka słów o samej idei Diamentów Forbesa oraz fotorelacja z odbioru dyplomu, jaki otrzymaliśmy.

 

Z artykułu dowiesz się:

 1. Jak doszło do powstania Diamentów Forbesa 2023?

 2. Czym wyróżniają się tegoroczne Diamenty Forbesa 2023?

 3. Kiedy odbyła się gala, na której przedstawicielki Instal-Konsorcjum odebrały wyróżnienie?

 

Jak doszło do powstania Diamentów Forbesa 2023?

Diamenty Forbesa 2023 to piętnasta edycja tego wydarzenia, w której wraz z redakcją "Forbes" Dun & Bradstreet Poland opracowała ranking najlepiej rozwijających się firm w Polsce. Każde z przedsiębiorstw, które znalazło się we wspomnianym rankingu może nosić zaszczytny tytuł Diamentów Forbesa 2023.

Zestawienie obejmuje przedsiębiorstwa, które w ciągu trzech ostatnich lat najszybciej zwiększały swoją wartość. Pod uwagę zostały wzięte firmy, które złożyły sprawozdanie finansowe do KRS lub przesłały je do Dun & Bradstreet Poland. Pod uwagę nie brano podmiotów, które są w upadłości lub likwidacji. Wyróżnienie otrzymały te firmy, które uzyskały dodatni wynik finansowy oraz miały współczynnik ryzyka współpracy wyższy niż 4 (był on oceniany wg ratingu Dun & Bradstreet Poland).

Co jest celem powstawania Diamentów Forbes?

Celem powstania rankingu było zidentyfikowanie firm, które najprężniej rozwijają się w danym regionie, dzięki czemu osiągnęły najwyższy średni wzrost wartości. Listę opracowano, biorąc pod uwagę szwajcarską metodę wyceny spółek, która uwzględnia wyniki finansowe, a także wartość aktywów z lat 2017-2021:

 • zysk netto;

 • poziom sprzedaży;

 • wielkość majątku trwałego;

 • zapasy;

 • należności;

 • nakłady na inwestycje.

W jakich kategoriach nagradzane są przedsiębiorstwa?

Redakcja "Forbes" wraz z firmą Dun & Bradstreet Poland nagradza przedsiębiorców w trzech kategoriach, w których brane są pod uwagę przychody ze sprzedaży pochodzące z ostatniego roku obrachunkowego:

 • małe firmy, które osiągnęły przychód ze sprzedaży na poziomie 5-50 mln zł;

 • średnie firmy, które mogą pochwalić się przychodem ze sprzedaży między 50 a 250 mln zł;

 • duże firm, których przychód ze sprzedaży sięgnął powyżej 250 mln zł.

Na liście rankingowej znalazły się firmy, które wyróżniły się największą dynamiką wzrostu wartości.

Czym wyróżniają się tegoroczne Diamenty Forbesa 2023?

Wybierając tegoroczne Diamenty Forbesa 2023 przede wszystkim brano pod uwagę odpowiedzialne zarządzanie bilansem finansowym przedsiębiorstwa, co pozwala zapewnić bezpieczeństwo firmie w niepewnych czasach oraz dodatkowo możliwość elastycznego reagowania na pojawiające się zmiany, a także bezpieczeństwo w momencie pojawienia się zmiennych kosztowych.

Kolejnym elementem, na które zwrócono uwagę wybierając wyróżnione przedsiębiorstwa, było podejście do strategii ESG, nie tylko w zakresie odpowiedzialności społecznej, ale również w obszarze ekologii. Andrzej Ostrowski, dyrektor ds. korporacyjnych ING Bank Śląski dodał również, że wyróżnione firmy budują rozmaite zespoły, które prężnie działają w środowisku zewnętrznym, czym skutecznie budują kapitał społeczny. Ich zaangażowanie pozwala skutecznie budować kapitał ludzki.

 

Kiedy odbyła się gala, na której przedstawicielki Instal-Konsorcjum odebrały wyróżnienie?

Gala Diamenty Forbes 2023 odbywała się kilkukrotnie, w różnych częściach Polski. Dla przedsiębiorców z województw dolnośląskiego i opolskiego wydarzenie zostało zorganizowane 6 czerwca 2023 roku, w Haston City Hotel ****, ul. Irysowa 1-3.

Jest nam ogromnie miło, że Instal-Konsorcjum zostało docenione i wyróżnione w tak ważnym rankingu. Nasze przedstawicielki: Katarzyna Witek i Monika Jurzec-Wiercińska odebrały w imieniu Instal-Konsorcjum Sp. z o.o. dyplom w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 250 mln zł w województwie dolnośląskim. Jesteśmy zaszczyceni, że nasza ciężka praca została doceniona i że mogliśmy znaleźć się wśród firm cenionych na polskim rynku.


Autor: Aneta Wojtczak


Zapraszamy także do obejrzenia filmu:

"II GIEŁDA TOWAROWA GIK 2019 - WYSTAWCY"

 

Chcesz uzyskać więcej informacji – zapraszamy do kontaktu z ogólnopolską siecią naszych hurtowni, adresy dostępne są pod linkiem: https://ik.pl/hurtownie.