Produkty

WILO - Wilo-Plavis C-2G pompa do kondensatu drugiej generacji z uszczelnioną komorą silnika - NOWOŚĆ

Dodano 13.11.2023

Urządzenie drugiej generacji do odprowadzania kondensatu z uszczelnioną komorą silnika.
 
Oferta Wilo dostarcza rozwiązania z zakresu odprowadzania kondensatu i skroplin z urządzeń grzewczych, chłodniczych oraz klimatyzacyjnych. Jeśli w domu nie ma możliwości naturalnego odprowadzenia kondensatu do kanalizacji, to można użyć nowy typ urządzeń z serii Wilo-Plavis…C-2G. 
To nowa generacja kompaktowych pomp do skroplin Wilo-Plavis…C, znanych od 2016 roku.

Obowiązuje 3 lata gwarancji oraz opieka serwisu Wilo w domu klienta indywidualnego. 
Jeśli zdarzy się sytuacja nieprzewidziana, Wilo oferuje "3-letnią osobistą opiekę gwarancyjną serwisu Wilo Polska w domu klienta" bez dodatkowych kosztów dojazdu na terenie Polski.

Zalety Urządzenia Wilo-Plavis…C-2G:

 • Wysoka wydajność i ciągła praca, umożliwiająca nawet 100 włączeń na godzinę i pracę ciągłą
 • Minimalne zużycie energii wynoszące zaledwie 20W, co jest nawet 9-krotnie niższe od podobnych urządzeń o podobnej wydajności
 • Niska głośność pracy, osiągająca 40 dB(A) na odległość 1 metra, co jest jeszcze cichsze od wielu innych urządzeń
 • Precyzyjna regulacja poziomu kondensatu dzięki sondom, zamiast tradycyjnego pływaka
 • Odporność na kwaśny kondensat (pH >2,5) i temperaturę do 60°C
 • Wbudowany alarm LED i dźwiękowy, z możliwością podłączenia zewnętrznego alarmu
 • Estetyczny design i kompaktowa budowa, która umożliwia wiele różnych warunków montażu
 • Agregaty Wilo-Plavis są wykonane z tworzywa odporne na korozję i jednocześnie lekkie, co sprawia, że idealnie nadają się do gromadzenia i podnoszenia kondensatu z instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych w domach mieszkalnych oraz obiektach biurowo-usługowych. Dzięki elektrodowym czujnikom poziomu są one jednym z najbardziej kompaktowych systemów dostępnych na rynku, a ich cicha praca (poniżej 40 dB) sprawia, że są praktycznie niewidoczne i nieuciążliwe dla użytkowników.

Zasada działania agregatów 
Wilo opiera się na automatycznej regulacji poziomu płynu przez elektroniczny sterownik. Pompa uruchamia się, gdy poziom cieczy osiąga czujnik wysokiego poziomu i zatrzymuje się, gdy poziom cieczy spada do czujnika niskiego poziomu. 
Kondensat jest przekierowywany za pomocą rury spustowej o średnicy 8 lub 10 milimetrów.

Dostępne modele urządzeń Wilo-Plavis C-2G to:

 • Wilo-Plavis C-11-2G (EASY)

Doskonale nadaje się do montażu na ścianie, powyżej kasetonów lub na podłodze. Wilo-Plavis-C 011 to najmniejszy model przeznaczony do odprowadzania kondensatu i skroplin, który bezproblemowo przetransportuje medium na odległość kilku metrów. Wyposażony jest w jeden kolektor dopływowy oraz kolektor tłoczny.

 • Wilo-Plavis C-13-2G (STANDARD)

Wersja Wilo-Plavis C-13 to doskonałe połączenie wygody i funkcjonalności. Posiada dwa dopływy o łatwo wybranej średnicy. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy, urządzenie jest wyposażone w zestyk alarmowy z 1,5-metrowym przewodem oraz alarm LED.

 • Wilo-Plavis C-15-2G (COMFORT)

W przypadku tej wersji, w celu zwiększenia bezpieczeństwa pracy z kotłami o mocy do 200 kW, dodano oddzielną komorę na granulat służący do neutralizacji kondensatu (zawiera 700 gram granulatu w zakresie dostawy). Sterownik jest wyposażony w alarm dźwiękowy, alarm LED oraz 1,5-metrowy przewód alarmowy.

Każdy z tych modeli oferuje różne funkcje i możliwości dostosowane do różnych potrzeb.

 

Autor: WILO

 


Zapraszamy także do obejrzenia filmu:

"Bezpieczna i komfortowa praca pomp obiegowych WILO w instalacjach grzewczych i chłodniczych

 

Chcesz uzyskać więcej informacji – zapraszamy do kontaktu z ogólnopolską siecią naszych hurtowni, adresy dostępne są pod linkiem: https://ik.pl/hurtownie.