Produkty

XYLEM - Ciepłomierze kompaktowe Senus by Xylem - NOWOŚĆ

Dodano 06.10.2023

Ciepłomierze kompaktowe Senus by Xylem – doskonałe rozwiązanie dla mieszkalnictwa  

SENUS, uznawany na arenie międzynarodowej za lidera, zdobył uznanie dzięki swej imponującej wiedzy oraz ponad 150-letniej tradycji i doświadczeniu w produkcji urządzeń do pomiaru zużycia energii cieplnej i wody pitnej. Jego obszerna oferta produktowa gwarantuje, że każdy inwestor odnajdzie produkt idealnie spełniający jego wymagania. W asortymencie SENUS dostępne są zarówno mechaniczne, jak i statyczne wodomierze, a także kompaktowe ciepłomierze, cieszące się niebywałą popularnością na krajowym rynku. Oferta obejmuje również ciepłomierze rozdzielcze. Dzisiaj przybliżymy szczegóły dotyczące wodomierzy jednostrumieniowych DomoJet®, kompaktowych ciepłomierzy Pollustat, a także licznika ciepła/chłodu Pollucom F.

DomoJet® - praktyczne wodomierze jednostrumieniowe z liczydłem elektronicznym  

DomoJet® to wodomierz wyróżniający się zintegrowanym modułem umożliwiającym zdalną komunikację radiową, zaprojektowany specjalnie z myślą o inwestorach poszukujących rzetelnych pomiarów w domowych instalacjach wodociągowych. To jednostrumieniowe liczydło elektroniczne, zdolne do pracy zarówno z wodą zimną, jak i ciepłą.

Użytkownicy z pewnością docenią obecność dużego wyświetlacza LCD, który umożliwia łatwy odczyt zużycia wody i innych istotnych danych. Wodomierz został skonstruowany tak, aby umożliwić odczyt danych za pomocą systemów mobilnych (opcja zdalnego odczytu – Radio RF 868), jak i stacjonarnych. Urządzenie to w pełni spełnia wytyczne europejskiej dyrektywy dotyczącej efektywności energetycznej. Dodatkowo, wysoka ochrona zewnętrznym polem magnetycznym zapewnia wyjątkową dokładność wodomierza.

Pollustat – kompaktowy ciepłomierz z wysoce precyzyjnym czujnikiem przepływu 

Ciepłomierz Pollustat, o kompaktowych wymiarach, służy do dokładnego pomiaru zużycia energii cieplnej w systemach zarówno grzewczych, jak i chłodniczych. Jego wysoce precyzyjny czujnik przepływu umożliwia szerokie zastosowanie – od instalacji grzewczych po indywidualne pomiary zużycia energii w domach jednorodzinnych i mieszkaniach.

Pollustat wyróżnia się wśród innych rozwiązań tej kategorii za sprawą ultradźwiękowego przetwornika przepływu DN 15 oraz dokładności pomiarów, określonej jako klasa 2. Możliwość montażu w niemal każdej pozycji (z wyjątkiem orientacji liczydłem w dół) zapewnia elastyczność i komfort podczas użytkowania. Urządzenie jest zasilane baterią, która zapewnia 10-letnią żywotność.

Producent licznika Pollustat wykonał go z opcją rozłączną typu SPLIT oraz z połączeniami zarówno kołnierzowymi, jak i gwintowymi. Inwestor ma także możliwość wyboru wersji hybrydowej, która pozwala na przełączanie licznika między opcjami pomiaru ciepła i chłodu. Jednym z dostępnych udogodnień dla modelu Pollustat jest opcja dodatkowego wyposażenia urządzenia w moduły komunikacyjne, takie jak wMbus i Mbus, które oferują trzy wejścia impulsowe, umożliwiające podłączenie dodatkowych mierników, na przykład wodomierzy.

Pollucom F — jednostrumieniowy licznik ciepła/chłodu  

Pollucom F stanowi kolejną kompaktową ofertę od SENUS by Xylem. Prezentowany licznik ciepła/chłodu został wyposażony w mechaniczny przetwornik przepływu 4 DN 15–20, operujący na bazie jednostrumieniowego, wirnikowego pomiaru.

Zasilanie urządzenia odbywa się za pośrednictwem baterii, której standardowy okres działania wynosi 7 lat, z opcją przedłużenia do 13 lat (dostępną przy wyborze wMBus w trybie T1 zgodnym z OMS 4.0.2.). W kontekście systemów grzewczych i chłodniczych, zakres temperatur pracy licznika oscyluje między 5 a 90°C.

Pollucom F jest dostępny zarówno w wersji standardowej, jak i opcjonalnej, która oferuje wariant rozdzielny typu SPLIT oraz dodatkowe moduły komunikacyjne – wMbus i Mbus, wyposażone w dwa wejścia impulsowe, umożliwiające podłączenie innych mierników, takich jak wyjście impulsowe energii czy dodatkowe wodomierze.

 

Autor: Zespół Instal-Konsorcjum

 


Zapraszamy także do obejrzenia filmu:

"Program Agroenergia - dopłaty do pomp ciepła i fotowoltaiki dla rolników"

 

Chcesz uzyskać więcej informacji – zapraszamy do kontaktu z ogólnopolską siecią naszych hurtowni, adresy dostępne są pod linkiem: https://ik.pl/hurtownie.