Jakie rozwiązania prysznicowe oferuje Geberit?
Dodano 28.11.2021
Każdy, kto planuje obecnie montaż prysznica zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że ta przestrzeń nie kojarzy się już ze stalowym, białym prostokątem, który ma kwadratowy lub prostokątny kształt. Obecnie ściany kabiny są tak skonstruowane, aby nie separować użytkowników od reszty łazienki, ale stać się jej integralną częścią. Kabina powinna dopełniać wnętrza i komponować się doskonale z zastosowanymi w łazience fakturami i kolorami. Co więcej, kabina powinna być jak najbardziej funkcjonalna i komfortowa dla użytkowników, czyli nie tylko miła w dotyku, ale również łatwa do czyszczenia. Czy te wszystkie elementy można osiągnąć dysponując niewielką przestrzenią natrysku? Geberit jak zwykle ma najlepsze rozwiązania.
Panele natryskowe i brodziki Geberit — co warto wiedzieć na ich temat?
Wyjątkowo przyjemne w dotyku powierzenie — to największy atut paneli natryskowych i brodzików Geberit, który przemawia na korzyść produktów. Na szczególna uwagę zasługują brodziki Geberit, których powierzchnia przypomina naturalny kamień. W rzeczywistości jednak producent połączył ze sobą proszek mineralny i żywicę syntetyczną.
Na uwagę zasługuje szczególnie brodzik Geberit Olona, który wyróżnia się na rynku jedwabistą powierzchnią, która jest wprost idealna — równa i spójna. Centralnym punktem produktu jest odpływ, który zasłonięto estetyczną i elegancką pokrywą wykończoną chromowaną obręczą. Warto również mieć na uwadze, że brodzik Geberit Okona, podobnie jak brodzik Sestra można z powodzeniem montować na trzy sposoby — wpuszczając go w posadzkę, wpuszczając go częściowo w posadzkę lub stawiając go bezpośrednio na podłodze. Dołączone do obu brodzików nogi, jak również folia do uszczelnienia sprawiają, że montaż jest nie tylko szybki, ale także, że brodzik jest bezpieczny na każdym etapie użytkowania.
Kolejnym elementem, jaki oferuje marka Geberit jest panel Setaplano. Czym wyróżnia się na rynku? Przede wszystkim konstrukcją. Pierwszym krokiem montażu jest instalacja ramy podtrzymującej, do której przytwierdza się nogi. Dzięki takiej budowie całość jest bardziej wytrzymała i łatwiejsza w montażu. Nie bez znaczenia jest także materiał, z jakiego wykonano ten panel. Varicor, bo o nim mowa, jest materiałem mineralnym, który wyróżnia się na tle innych antybakteryjnością oraz nietuzinkowymi właściwościami antypoślizgowymi. Dzieje się tak za sprawą nieporowatej powierzchni, która przypomina jedwab rozłożony na podłodze.
Zastanawiasz się, jak zamontować wymienione produkty?
Odpływy liniowe Geberit CleanLine — postaw na nie, a Twoja łazienka będzie komfortowa i designerska
Chcesz stworzyć estetyczną i przyjazną dla oka łazienkę? Postaw na odpływy Geberit CleanLine — produkty, które nie rzucają się w oczy. Zastosowana tutaj rynna zbiorcza odprowadza wodę prosto do odpływu. Prawda, że takie rozwiązanie jest doskonałe?
Pamiętaj jednak o tym, że najważniejszy w tym wypadku jest prawidłowy montaż. Odpływy liniowe Geberit CleanLine są jednością z podłogą. Rozwiązanie to sprawia, że kompletnie nie rzucają się w oczy, a jednocześnie są w 100% funkcjonalne. Odpowiednia konstrukcja sprawia, że są bezpieczne dla użytkowników i nie przeciekają. W zestawie można bowiem odnaleźć specjalną folię ochronną, która jest fabrycznie zespolona ze wpustem. Produkt ten wkleja się tuż przed położeniem płytek podłogowych. Pozwala to mieć pewność, że w prysznicu u przy odpływie liniowym nie pojawi się najmniejsza szczelina, przez którą drobinki wody mogłyby się przedostać i narobić szkód.
W zależności od tego, jak dużą masz łazienkę, odpływ liniowy Geberit CleanLine możesz bez problemu do niej dopasować. Tak naprawdę wystarczy go przyciąć do wymaganej długości, z obu stron założyć zaślepki i gotowe!
Jak poradzić sobie z montażem odpływu liniowego?
Wykorzystaj odpływ ścienny Geberit i pozostaw podłogę dla siebie!
Odpływ ścienny jest dyskretnym rozwiązaniem, które pozwoli użytkownikowi łazienki zaprojektować powierzchnię podłogi w sposób tylko jemu wiadomy i dla niego funkcjonalny. Cała konstrukcja odpływu przenosi się na ściankę instalacyjną, dzięki czemu nie tylko sprawia, że ingerencja w podłogę nie jest potrzebna, ale także pozwala na swobodną aranżację łazienki.
Systemy odpływów ściennych, jakie proponuje użytkownikom Geberit, sprawiają, że możliwy jest montaż znanego stelaża podtynkowego Geberit. Różnica polega na tym, że ten przeznaczony jest do utrzymania we właściwej pozycji syfonu natryskowego. Jednym z ciekawszych rozwiązań, które można zastosować w łazience, jest montaż stelaża, którego wysokość może sięgać nawet 130 cm. Produkt został tak skonstruowany, że bez problemu da się do niego podłączyć także podtynkową baterię ścienną. Po montażu można mieć pewność, że instalacja będzie w 100% szczelna. Dzieje się tak za sprawą folii uszczelniającej, która jest zintegrowana ze wpustem. Podobną zasadę działania mają wpusty podłogowe. Niewielkie rozmiary produktu (80x80 mm) sprawiają, że są dyskretne, a jednocześnie cechuje je wysoka przepustowość.
Ostatnia z wymienionych cecha to konsekwencja doskonale dopracowanych syfonów, które występują w dwóch wersjach zasyfonowania - renowacyjnej i standardowej. Oba rozwiązania różnią się między sobą wysokością zasyfonowania, która wynosi odpowiednio: dla renowacyjnej 30 mm, a dla standardowej - 50 mm. Syfon renowacyjny jest produktem, który zaprojektowano z myślą o mieszkaniach, gdzie nie jest możliwa zmiana wysokości zabudowy, która jest wyjątkowo niska.
Nasz bohater: https://ik.pl/produkty/brodziki~c2830499?producent%5B%5D=GEBERIT