Produkty

Nowe piece/kominki pelletowe w ofercie marki Viteco — artykuł opublikowany w Biuletynie IK Edycja Jesień 2021

Dodano 01.12.2021

Piece pelletowe, które nazywane są potocznie kominkami są popularnym narzędziem do ogrzewania domu. Instal-Konsorcjum rusza z ich sprzedażą. Wszystko za sprawą tego, że na rynku urządzeń grzewczych zachodzą duże zmiany i wiele osób decyduje się na te, które wykorzystują paliwo ekologiczne, jakim z pewnością jest pellet. Wraz z partnerem — firmą GREŃ wprowadzamy do oferty wspomniane piece.

Robert Słotwiński | www.viteco.pl | www.ik.pl/viteco

 


Z artykułu dowiesz się:

  1. Kiedy warto wykorzystać piece/kominki z płaszczem wodnym?

  2. W jakich sytuacjach sprawdzi się piec/kominek z systemem ogrzewania powietrza?


Kominki/piece pelletowe to doskonałe uzupełnienie systemu grzewczego. Z powodzeniem można wykorzystać je w domach całorocznych, jak również w domkach letniskowych, czy w punktach użyteczności publicznej. Doskonale sprawdzają się w np. w restauracjach albo sklepach.

Piece pelletowe są rozwiązaniem, które z pewnością wprowadzi wiele klimatu w czasie każdej zimy. Decydując się na jedno z proponowanych rozwiązań, można mieć pewność, że wnętrze, w którym stanie kominek, nabierze modnego obecnie, loftowego stylu.

W ofercie znajdują się dwa rodzaje pieców pelletowych:

  1. z płaszczem wodnym oraz systemem, który ogrzewa powietrze;

  2. tylko z systemem, który ogrzewa powietrze.

Kiedy warto wykorzystać piece/kominki z płaszczem wodnym?

Piece pelletowe/kominki z płaszczem wodnym są doskonałym rozwiązaniem w pomieszczeniach, w których właściciele oprócz punktowego, powietrznego ogrzewania wnętrza chcą mieć także możliwość podłączenia kominka do kilku grzejników wodnych.

Przykład:

Piec, którego moc nominalna wynosi 13 kW, gdzie 10 kW przekazane jest do obiegu wodnego, a 3 kW do pomieszczenia. Urządzenie wyposażono w układ hydrauliczny (w jego skład wchodzą: pompa obiegowa, zawór bezpieczeństwa oraz naczynie wyrównawcze). Taki piec sprawdzi się wszędzie tam, gdzie modernizowane są systemy grzewcze oraz gdzie właściciele domów borykają się z brakiem dodatkowego miejsca na stworzenie kotłowni.

Tego typu piec można posadowić na miejscu starego pieca węglowego. Po rozprowadzeniu instalacji jest w stanie ogrzać nawet spore mieszkania, czy lokale użyteczności publicznej.

Jeżeli zastosuje się odpowiedni zawór przyłączeniowy, piec pelletowy z płaszczem wodnym może także ogrzewać C.W.U. (jako priorytet). Wówczas piec działa podobnie, jak jednofunkcyjne kotły gazowe.

W jakich sytuacjach sprawdzi się piec/kominek z systemem ogrzewania powietrza?

Jest to rozwiązania dedykowane pojedynczym pomieszczeniom. Kominki z systemem ogrzewania powietrza są bowiem punktowym źródłem ciepła.

Bez względu na to, który rodzaj pieca wybierze użytkownik, warto podkreślić, że największą zaletą obu typów jest zamknięta komora spalania, która zapewnia bezpieczne użytkowanie oraz brak bałaganu podczas pracy pieca. W pomieszczeniu próżno szukać pyłów oraz innych niebezpiecznych dla zdrowia produktów spalania.

Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie zaprezentowane tutaj produkty posiadają certyfikat EkoDesign 2022 z emisją pyłów poniżej 20 mg/m3 oraz certyfikaty, które potwierdzają ich zgodność z normami w zakresie 5 klasy, jaką ustanowiono dla urządzeń grzewczych. Każdy produkt został objęty standardową, 2-letnią gwarancją, którą na wybrane produkty można przedłużyć do 5 lat.

Autor: Aneta Wojtczak