Produkty

Program Bezpieczny PIK: OC Instalatora

Dodano 18.04.2024

Zawód instalatora, mimo iż z natury techniczny i wydawałoby się prosty, niesie ze sobą znaczne ryzyko wystąpienia szkód lub awarii. Niekiedy, nawet przy zachowaniu największej staranności, mogą wystąpić nieprzewidziane zdarzenia, które skutkują szkodami o szerokim zakresie finansowym – od kilkuset do nawet kilkuset tysięcy złotych. Przykładowo, nieprawidłowo zamontowana instalacja klimatyzacyjna w nowo wybudowanym hotelu doprowadza do zalania, w którego następstwie dochodzi do zwarcia i pożaru, powodując nie tylko straty materialne, ale także zagrożenie dla życia i zdrowia gości. Niestety katalog tego rodzaju czarnych scenariuszy jest całkiem rozległy.
 


  1. Polisa OC jako niezbędne narzędzie w pracy Instalatora
  2. Z życia wzięte
  3. Jak program Bezpieczny PIK wspiera instalatorów?
  4. Warunki udziału w programie Bezpieczny PIK
  5. Informacje o produkcie
  6. Dodatkowe rozszerzenia

Zobacz inne nasze PORADY 

Polisa OC jako niezbędne narzędzie w pracy Instalatora

Polisa OC jest fundamentem bezpieczeństwa finansowego każdego instalatora. Pokrycie, które oferuje, umożliwia regulowanie odszkodowań za szkody wyrządzone klientom – od uszkodzeń mienia po poważne awarie infrastruktury. Dzięki niej instalator może uniknąć bezpośredniego obciążenia finansowego, sięgającego nawet kilkuset tysięcy złotych, co dla wielu może oznaczać katastrofę finansową. Polisa OC jest więc nie tylko zabezpieczeniem finansowym, ale również elementem budującym zaufanie klientów.

Z życia wzięte

Dobrym przykładem jest nieprawidłowy montaż rur poprzez zbyt mocne zaciśnięcie, które spowodowało rozwarstwienie i rozszczelnienie rur, doprowadzając do wycieku wody z instalacji i zalania posadzki pod płytkami w domu wolnostojącym. Koszt naprawy takiej szkody wyniósł 60 tys. złotych. To tylko niektóre z przypadków, z jakimi mamy okazję się spotkać – mówi Kaleta Łukasz, specjalista ds. Likwidacji Szkód w Polskiej Kancelarii Brokerskiej.

Jak program Bezpieczny PIK wspiera instalatorów?

Program Bezpieczny PIK, stworzony przez Instal-Konsorcjum we współpracy z Polską Kancelarią Brokerską, stanowi odpowiedź na te wyzwania. Zadbaliśmy, abyś ze spokojem mógł wykonywać ten odpowiedzialny zawód. Jest to dedykowane rozwiązanie, które zapewnia szeroki zakres ochrony – od szkód osobowych, przez rzeczowe, po te wynikające z wprowadzenia produktu do obrotu. Taką kompleksową ochronę posiadają wyłącznie Partnerzy Instal-Konsorcjum, którzy należą do Programu PIK. W ramach programu ubezpieczeniowego, oprócz standardowego pokrycia OC, instalatorzy mogą skorzystać z dodatkowych opcji ochrony, takich jak ubezpieczenie od kosztów demontażu wadliwych instalacji czy ochrona prawna. To zintegrowane podejście do ubezpieczeń znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa zawodowego oraz zwiększa zaufanie klientów.

Warunki udziału w programie Bezpieczny PIK

Co najmniej 700 punktów PIK w okresie roku w akcji Viteco, QIK i Concept.
Ochrona dotyczy instalacji i usług w zakresie produktów Viteco, QIK i Concept.

Dodatkowa ochrona w Programie PIK gwarantuje, że obie strony umowy zarówno Instalator, jak i jego klient, są zabezpieczone przed ewentualnymi nieprzewidzianymi sytuacjami, co znacząco przyczynia się do stabilności i bezpieczeństwa współpracy oraz wzmacnia wiarygodność fachowca. Ma to ogromne znaczenie w zdobywaniu zaufania klientów, którzy mogą czuć się bezpieczni, wiedząc, że ich interesy są należycie chronione.
Ponadto każdy instalator, spełniający warunki programu Bezpieczny PIK, otrzyma Certyfikat Ubezpieczenia, zapewniający ochronę ubezpieczeniową w ramach wykonywanej działalności w zakresie wysokiej jakości produktów takich marek jak: QIK, Viteco i Concept.

Informacje o produkcie

Ochrona odpowiedzialności cywilnej prowadzonej działalności w zakresie odpowiedzialności cywilnej deliktowej, kontraktowej oraz odpowiedzialności cywilnej za produkt.
Suma gwarancyjna w wysokości 1 000 000 zł na jeden i wszystkie wypadki, które wystąpiły w okresie ubezpieczenia.

Dodatkowe rozszerzenia:

  • włączenie kosztów demontażu produktu wadliwego i montażu produktu wolnego od wad;
  • włączenie kosztów związanych z poszukiwaniem miejsca wycieku, awarii;
  • włączenie szkód, które zostały wyrządzone pracownikom osób objętych ubezpieczeniem (OC pracodawcy);
  • czyste straty finansowe;
  • włączenie szkód w przedmiotach będących przedmiotem obróbki, a także naprawy, jak również dla innych czynności, wykonywanych w ramach proponowanych usług przez osoby objęte ubezpieczeniem;
  • włączenie kosztów ochrony prawnej.

Podsumowując, dla profesjonalnych instalatorów, którzy chcą bezpiecznie prowadzić swoją działalność i unikać niespodziewanych problemów finansowych, niezbędne jest posiadanie odpowiedniej polisy OC. Polska Kancelaria Brokerska, oferując dostosowane do potrzeb branży rozwiązania jak Program Bezpieczny PIK, stanowi solidne wsparcie w zarządzaniu ryzykiem i optymalizacji bezpieczeństwa zawodowego.

Jeśli chcesz samodzielnie wykupić ubezpieczenie, przejdź na stronę internetową ubezpieczenia.ik.pl

 

Autor: Wojciech Bednarek
Broker ubezpieczeniowy
wiceprezes Polskiej Kancelarii Brokerskiej

Przeczytaj także:

Zapraszamy także do obejrzenia filmu
"Poznaj zalety nowego Programu PIK
"