Produkty

Historia firmy

 

Historia Grupy Instal-Konsorcjum sięga roku 1995, kiedy to dwie firmy – Miedzik ze Szczecina i B&B z Wrocławia – wobec zagrożenia związanego z rozwojem zachodnich sieci handlowych i groźby utraty konkurencyjności planowały wspólne zakupy towarów handlowych u producentów.

W styczniu 1996 r. razem z Biurem Inżynierskim Heating z Rzeszowa zaczęły tworzyć podwaliny pod nową organizację. Początkowo miała to być spółdzielnia zaopatrzenia w materiały do instalacji grzewczych i sanitarnych, później powstała koncepcja stworzenia biura zaopatrzenia przy jednej z firm, aż w końcu 30 maja 1996 r. powstała oddzielna firma o nazwie Instal-Konsorcjum Sp. z o.o., znana dziś także na rynku jako IK. Było to pierwsze ogólnopolskie konsorcjum w branży dystrybutorów towarów z zakresu techniki grzewczej, instalacyjnej i sanitarnej. Jej podstawowymi zadaniami było reprezentowanie hurtowni w kontaktach biznesowych z producentami oraz zakupy towarów handlowych przy wykorzystaniu skali zamówień. Misja firmy jest do dziś aktualna: zapewnienie przewagi konkurencyjnej i bezpieczeństwa firmom wchodzącym w skład Grupy Instal-Konsorcjum.

Obecnie aktywność Instal-Konsorcjum wykracza daleko poza dokonywanie wspólnych zakupów. Pod wspólnym szyldem tworzymy dziś spójną strategię, jednolity marketing i wspólną logistykę, pozwalając jednocześnie na zachowanie specyfiki działalności każdej z hurtowni. Dziś Instal-Konsorcjum tworzy 30 hurtowni z całej Polski z ponad 155 punktami dystrybucyjnymi.

W styczniu 2012 r. Instal-Konsorcjum dołączyło do EDT GmbH, największej w Europie organizacji handlu hurtowego towarami z zakresu techniki grzewczej, instalacyjnej i sanitarnej. Dzięki współpracy z europejskimi organizacjami o zbliżonym profilu, IK zyskuje przewagę konkurencyjną i dostęp do obecnej na międzynarodowym rynku od ponad 40 lat marki Concept.

We wrześniu 2016 r., w roku 20-lecia istnienia firmy Instal-Konsorcjum Sp. z o.o., w hali Expo w Łodzi odbyła się pierwsza edycja Giełdy Towarowej Grupy Instal-Konsorcjum, podczas której ponad 2000 firm instalacyjnych mogło skorzystać z atrakcyjnych warunków zakupowych u ponad 80 dostawców obecnych na Giełdzie. Wydarzenie okazało się dużym sukcesem, dlatego realizujemy kolejne edycje Giełdy.  Fotorelacja: https://ik.pl/gielda-towarowa