Co wspólnego mają gąski z produkcją grzejnika aluminiowego? Tajemnice produkcji grzejników Gavia
Dodano 20.12.2019
Dzięki własnej produkcji Armatura Kraków SA może zapewnić najwyższą jakość produktów. Kontrola każdego procesu, każdego, nawet najmniejszego, kroku w łańcuchu produkcyjnym gwarantuje, że grzejniki aluminiowe Gavia są w najlepszym gatunku. I dlatego objęte są 15-letnią gwarancją.
Jak powstają grzejniki aluminiowe marki Gavia?
Wszystko zaczyna się od małych sztabek aluminium zwanych gąskami. Do produkcji grzejnika stosowany jest wysokiej jakości materiał o podwyższonych wymaganiach dla grupy pierwiastków składu chemicznego wg standardu Armatura w oparciu o normę PN-EN 1676. Co ważne, dla każdego wytopu ten skład jest badany przy pomocy spektrometru typu Spectromax, a przy pomocy mikroskopu sprawdzana jest także struktura krystalograficzna.
Gąski trafiają do pieca topielnego, gdzie materiał topiony jest w temperaturze około 850°C, a następnie transportowany jest do pieców podgrzewczych zainstalowanych przy maszynach odlewniczych. Po wykonaniu odlewy są ściśle kontrolowane, zarówno wizualnie, jak i przy pomocy aparatu rentgenowskiego. Następnie po obróbce, czyli szlifowaniu, zgrzewaniu zaślepek, gwintowaniu i skręceniu zestawów, grzejniki podlegają kontroli szczelności.
Kolejnym krokiem jest zabezpieczanie antykorozyjne w procesach anaforezy i fluorocyrkonowania. Dzięki malowaniu anaforetycznemu uzyskuje się trwałą powłokę wysokoodporną na korozję. Ostatni etap to malowanie elektrostatyczne farbą proszkową i polimeryzacja farby proszkowej w piecu (temperatura ok. 200°C). Potem już tylko pakowanie i grzejniki wyruszają w podróż do Klientów.
Poznajcie 4 kluczowe argumenty, które przekonają Was do wybrania grzejnika aluminiowego z fabryki Armatura Kraków SA w Nisku.
Efektywność grzewcza
• Wartość mocy cieplnej dla średniej temperatury 50°C na poziomie nawet o ponad 90% większym niż popularne stalowe grzejniki płytowe tej samej masy.
• Szybkie nagrzewanie: ze względu na małą masę jednostkową i świetną przewodność cieplną aluminium.
• Specjalne ukształtowanie wylotów powietrza: ogrzane powietrze jest kierowane bezpośrednio do środka pomieszczenia, a nie w górę, gdzie najczęściej odbija się od parapetu.
Mniejsze zużycie wody – niższe koszty
• O graniczenie ilości zużywanej wody dzięki wąskim kanałom. Gdy w grzejniku aluminiowym pracują 3 litry wody, to w modelu stalowym o tej samej mocy może być to już 7 l, a w żeliwnym – 15 l.
Łatwy montaż i konfiguracja
• Grzejniki aluminiowe Gavia sprzedawane są jako urządzenia członowe – możliwy jest zakup konfiguracji od pojedynczego panelu aż do zestawów 10-elementowych.
• Dostępne są grzejniki z zarówno bocznym (możliwość montażu członów zasilających z prawej lub lewej), jak i dolnym podłączeniem o standardowym rozstawie 50 mm, co oznacza, że można z łatwością podmienić grzejniki w instalacji, w której do tej pory pracowały grzejniki stalowe.
• Dzięki zastosowaniu ochronnych warstw antykorozyjnych już na etapie produkcji, grzejniki aluminiowe marki Gavia można podłączać do instalacji miedzianej.
Jakość i gwarancja
• 16 barów: KFA Armatura produkuje grzejniki najwyższej jakości, które są specyfikowane na wysokie ciśnienie robocze.
• 15 lat gwarancji.