Produkty

Grzejniki Gavia 50 Plus z ciśnieniem do 1,6 Mpa

Dodano 19.03.2014

Na skutek zmiany konstrukcyjnej grzejnika GAVIA 50 Plus zwiększyło się maksymalne ciśnienie robocze z 1,0 MPa do 1,6 MPa (16 Bar). Dzięki temu rozwiązaniu grzejniki mogą współpracować we wszystkich układach centralnego ogrzewania zarówno typu zamkniętego (domy jednorodzinne), jak i systemu otwartego (centralne ogrzewanie z ciepłowni miejskich lub lokalnych).

Montaż możliwy jest w instalacjach zawierających elementy z miedzi i jej stopów, stali oraz tworzyw sztucznych. Choć rzadko się zdarza by ciśnienie w sieci przekroczyło 10 Bar, to jednak im większa wytrzymałość grzejnika, tym lepiej. Każdy proces nagrzewania i schładzania grzejnika wiąże się bowiem z rozszerzaniem i kurczeniem materiału, z którego jest zrobiony. W ciągu sezonu grzewczego grzejnik jest poddawany kilkuset takim cyklom. Jasne jest więc, że im jego większa wytrzymałość, tym dłużej będzie nam służył. Okres gwarancji grzejnika aluminiowego GAVIA wynosi 15 lat i jest potwierdzeniem jego jakości i niezawodności.

Grzejnik Gavia wykonany jest z wysokiej klasy stopu aluminium i krzemu w procesie odlewania ciśnieniowego. W pierwszym etapie powierzchnie zewnętrzne i wewnętrzne grzejnika pokrywane są powłoką zapobiegającą korozji. Drugi etap obejmuje automatyczne malowanie zanurzeniowe. W trzecim etapie nanoszone są proszkowo końcowe powłoki wykończeniowe [RAL 9010].

Produkcja aluminiowego grzejnika Gavia 50 PLUS odbywa się w nowoczesnym zakładzie należącym do Grupy Kapitałowej Armatura Kraków w Nisku. Spółka Armatura Kraków SA kontroluje pełen cykl produkcyjny: począwszy od projektu, poprzez odlew i obróbkę mechaniczną, aż po ostateczny montaż produktu i jego kontrolę pod względem jakościowym, z zachowaniem zasad polityki wewnętrznej w zakresie ochrony środowiska. Posiadany przez Armaturę Kraków SA Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością – ISO 9001 potwierdza, że wyroby, w tym grzejniki Gavia 50 PLUS, są wykonane pod nadzorem, z zachowaniem reżimu technologicznego i poddane są kontroli funkcjonowania przed wypuszczeniem na rynek.

Grzejniki montowane są fabrycznie w zestawy składające się z dziesięciu członów połączonych ze sobą złączkami stalowymi i uszczelkami z fibry technicznej. W zależności od wymagań, każdy z zestawów może być indywidualnie uzupełniony (maksymalnie do 20 członów) lub pomniejszony o dowolną ilość żeberek. W ten sposób można zoptymalizować i przystosować wielkość powierzchni grzewczej grzejnika do rozmiarów pomieszczenia.

Grzejniki dostosowane są do podłączeń podłogowych i bocznych, współpracują z nowoczesnymi układami termostatycznymi, które umożliwiają regulację temperatury w pomieszczeniu oraz pozwalają na utrzymanie jej na stałym poziomie. Grzejniki, dzięki niskiej bezwładności cieplnej, płynnie i szybko reagują na zmiany temperatury.

Piotr Kolanowski
Armatura Kraków SA
www.gavia.pl