Produkty

Idealne sterowanie ogrzewaniem w domu – regulator Quantum marki Salus

Dodano 23.12.2019

Produkty typu smart znacząco wpływają na komfort naszego życia. W ostatnich latach obserwujemy gwałtowny rozwój technologii. Jeszcze do niedawna mogliśmy tylko pomarzyć o mieszkaniach czy domach wyposażonych w urządzenia sterowane głosem, inteligentnie dopasowujące się do potrzeb mieszkańców. Nasze marzenia jednak stały rzeczywistością. 

 

Każdy z nas chce czuć się komfortowo w swoim domu. Na nasze samopoczucie wpływają różne czynniki, do których zaliczyć można temperaturę odczuwaną w danym pomieszczeniu. Brak dostosowanej regulacji sprawi, że instalacja będzie nierównomiernie nagrzewała pokoje, w których przebywamy. W ten sposób powstaną tak zwane „obszary ciepła”, czyli miejsca na podłodze, które różnią się temperaturą i za ich sprawą odczuwamy dyskomfort. Ma to także przełożenie na nasz budżet domowy – płacimy za instalację, która nie spełnia swojego zadania.

 

Jeden regulator – wiele możliwości 

Regulator Quantum jest wyjątkowo prostym w obsłudze i instalacji urządzeniem. Intuicyjny system pozwala na jego szybki montaż. Jest on zaprojektowany tak, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego klienta. Niepowtarzalny i nowoczesny design urządzenia będzie pasował do wnętrza każdego domu. Z myślą o ekologii i oszczędzaniu energii, regulator jest zasilany akumulatorem. Tym samym jest to produkt dostosowany do zaleceń UE, które mają przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

 

Wpływaj na wydajność ogrzewania 

Pierwszym krokiem do tego, by znacząco wpłynąć na wydajność systemów ogrzewania jest zainstalowanie regulatorów, które odpowiadają za dostosowanie temperatury w pomieszczeniach. Wykonują one polecenia użytkowania – w zależności od potrzeb podnoszą, obniżają lub po prostu utrzymują temperaturę w pomieszczeniach. Regulator Quantum posiada funkcję „warm floor”. Pozwala ona na utrzymanie ciepłej podłogi, niezależnie od temperatury, która panuje w pokoju. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w łazience, gdzie za sprawą innych urządzeń np. takich jak suszarka, zmienia się temperatura otoczenia.

 

Szybki i intuicyjny montaż

Regulator Quantum jest dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza pozwala na montaż urządzenia w standardowej puszce elektrycznej (zasilany 230V) - model SQ610. Natomiast wersja SQ610RF posiada zasilanie akumulatorowe (ładowanie przez port USB) i możliwość przymocowania go do ściany za pomocą wkrętów z kołkami lub za pomocą dedykowanej taśmy montażowej. Regulator Quantum został zaprojektowany z myślą o jak najprostszej obsłudze. Zredukowano liczbę kliknięć, którą należy wykonać podczas uruchamiania. Instalaację urządzenia można zakończyć już w 3 krokach!! 

Każdy z tych modeli może działać jako regulator systemu SALUS Smart Home i komunikować się bezprzewodowo z innymi elementami systemu.

 

System SALUS Smart Home – sterowanie ogrzewaniem w zasięgu ręki

Automatyka wprowadziła do naszych domów wiele udogodnień, m.in. ułatwiła obsługę instalacji i pozwoliła na dokładniejsze dopasowanie temperatury w danym pokoju. Idąc za tym trendem stworzono idealne rozwiązanie – regulator Quantum, który możemy zastosować z różnymi typami ogrzewania. 

Ogrzewanie grzejnikowe, używane jako dopełnienie systemu grzewczego w domach lub stosowane w apartamentach czy biurach. 

Ogrzewanie podłogowe jest typem ogrzewania niskotemperaturowego, sprzyjającego ekologicznemu wykorzystaniu różnych źródeł energii. System SALUS Smart Home zapewni komfort oraz oszczędności dopasowane do potrzeb użytkownika.

Bezprzewodowa kontrola pracą kotła za pomocą odbiorników SALUS Smart Home lub przewodowa za pomocą regulatora SQ610. W dowolnym momencie można rozbudować każdy system Smart Home. Zadba on o nasze oszczędności, komfort i bezpieczeństwo. Za sprawą aplikacji na telefon utworzymy reguły dla domu.

Twoja łazienka została zalana? System spowoduje zamknięcie głównego zaworu wody i wyśle Ci wiadomość SMS.

 

Aplikacja SALUS Smart Home 

Dzięki aplikacji możesz sterować ogrzewaniem podłogowym, grzejnikowym, elektrycznym lub systemem podłączonym w układzie mieszanym. Zapewnia ona pełen komfort użytkowania – możemy sterować ogrzewaniem, siedząc wygodnie w fotelu lub będąc poza domem. Aplikacja obsługuje system SALUS Smart Home, który został poszerzony o nowoczesny regulator Quantum. Urządzenie posiada czujnik wilgotności, który pozwala dobrać parametry ogrzewania do warunków panujących w pomieszczeniach.

Urządzenie jest kompatybilne z systemem Amazon Alexa oraz Google Home, dzięki czemu możesz sterować inteligentnym domem głosowo.

 

www.idealnesterowanie.pl