Produkty

Immergas na targach INSTALACJE w Poznaniu

Dodano 20.07.2018

 

Targi Instalacje, które odbywały się w tym roku od 23 do 26 kwietnia w Poznaniu, to kluczowe spotkanie branży instalacyjnej w Polsce i Europie Środkowej. Immergas wyróżnił się w tym roku silną obecnością na tym wydarzeniu, prezentując nowości ze swojej oferty domowej oraz obiektowej na dwóch stoiskach.

W hali głównej, na powierzchni 150 m2, firma Immergas zaprezentowała aż 60 swoich produktów w kompletnych instalacjach. Stoisko podzielone było na 5 różnych stref – każda dedykowana oddzielnej grupie tematycznej, m.in. rozwiązaniom solarnym, Warunkom Technicznym, które będą obowiązywać w budownictwie od końca grudnia 2020 roku, rozwiązaniom odpowiednim dla domów i mieszkań, jak również dla obiektów wielkopowierzchniowych. Odwiedzający stoisko Immergas mogli wziąć udział w darmowych szkoleniach dla profesjonalistów z zakresu pomp ciepła i WT 2020. Na gości czekała bogata oferta włoskich kaw i cantuccini oraz świeżo wyciskane soki. 

Zwiedzający stoisko jako pierwsi mogli dowiedzieć się o słonecznej promocji Immergas, która uprawnia do zakupu gotowego rozwiązania solarnego w obniżonej cenie katalogowej. Dzięki ofercie promocyjnej można zaoszczędzić nawet do 1000 zł. Oferta obowiązuje do 31.08.2018 lub do wyczerpania elementów objętych promocją. Więcej szczegółów na stronie www.immergas.pl lub u oficjalnych dystrybutorów marki.

Rozwiązania dla obiektów

W ramach kompleksowej oferty obiektowej można było zobaczyć m.in. kaskadę zbudowaną z urządzeń z serii Victrix Professional wraz z całym układem hydraulicznym. Victrix PRO to gama kotłów wiszących „wyższej mocy” dedykowanych do obiektów wielkopowierzchniowych, wyróżniająca się innowacyjnym systemem spalania ze wstępnym mieszaniem, który zapewnia minimalne zanieczyszczenie środowiska i wyjątkowo oszczędne zużycie energii. 

Ciepły dom w zgodzie z naturą, czyli ekologiczne rozwiązania dla domów i mieszkań

Na stoisku Immergas można było zapoznać się z działaniem ekologicznych rozwiązań grzewczych, takich jak hybrydowe pompy ciepła, systemy solarne czy fotowoltaiczne, które zapewniają najwyższą wydajność i efektywność oraz znaczne oszczędności.

Dzięki wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii, są bezpieczne dla środowiska naturalnego i są bardziej opłacalne w eksploatacji, niż źródła konwencjonalne. W zakresie ekologicznych rozwiązań grzewczych Immergas zaprezentował nowość: hybrydę Magis Combo – autonomiczny system grzewczy składający się z pompy ciepła powietrze-woda typu split zintegrowanej z gazowym kotłem kondensacyjnym. Posiada możliwości ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. Pokazana na targach hybryda została dodatkowo wzbogacona o instalację fotowoltaiczną, hydrauliczny rozdzielacz strefowy DIM, zasobnik UBS 300 Sol, zmiękczacz wody Immersoft, klimakonwektor oraz sterownik CAR V2 umożliwiający zarządzanie całym systemem. Tak skomponowane rozwiązanie spełnia wymagania techniczne w zakresie efektywności energetycznej stawiane nowym budynkom, zgodnie z zapisami znowelizowanego rozporządzenia w sprawie Warunków Technicznych 2020, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Zwiedzający mogli poznać również inne topowe rozwiązania z oferty kotłów kondensacyjnych, np. jeden z najmniejszych na rynku kotłów kondensacyjnych z serii Victrix Tera czy też kocioł stojący Hercules Solar, składający się z modułu kondensacyjnego, 200-litrowego zasobnika oraz kolektora solarnego płaskiego służącego do podgrzewu c.w.u. za pomocą energii słonecznej. 

Podczas targów Immergas przedstawił nową odsłonę Programu CAIUS dla instalatorów, z nowymi stawkami premii i produktami. Od 7 maja premią w programie zostały objęte wybrane pompy ciepła – takie, jak Audax Top, Magis Pro i Magis Combo. Teraz kupując i instalując pompy można odebrać nagrodę nawet do 1000 zł! Program CAIUS obowiązuje dla produktów zakupionych w Akredytowanych Punktach Immergas. Więcej o zasadach Programu można przeczytać na stronie www.caius.pl.

Firma Immergas została wyróżniona przez kapitułę Międzynarodowych Targów Poznańskich nagrodą Acanthus Aureus za stoisko najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej.

Magdalena Oskiera, www.immergas.pl