Produkty

Kotły Ecocondens Crystal 20, 25, 35

Dodano 19.03.2014

Kotły z grupy ECOCONDENS CRYSTAL w wersji jedno- i dwufunkcyjnej to jedne z najnowocześniejszych i najmniejszych na europejskim rynku urządzeń wykorzystujących efekt kondensacji do celów grzewczych.

Kotły charakteryzują się nowoczesną konstrukcją, niezwykle przyjazną dla instalatora i użytkownika. Zastosowane podzespoły renomowanych międzynarodowych firm gwarantują zachowanie najwyższego poziomu jakościowego i technicznego oraz zapewniają rozwiązania o najwyższej efektywności.

Główną zaletą kotłów są wymienniki ciepła, w których zastosowana została technologia zimnych drzwi, dzięki której temperatura zewnętrznej części palnika obniżona została do 30°C. Pozwoliło to na zmniejszenie strat ciepła oraz podniesienie sprawności urządzenia.

Kotły wyposażone są w modulowany wentylator oraz specjalną konstrukcję dyfuzora, która umożliwia utrzymanie stałego poziomu CO2 niezależnie od długości systemu powietrzno-spalinowego.

Urządzenia posiadają nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD. Układ sterowania obejmuje zintegrowany system autodiagnostyki z możliwością obsługi przez laptopa, odczyt historii błędów na wyświetlaczu, zintegrowaną regulację temperatury zasobnika, sterowanie Open-Therm, sterowanie pogodowe, zabezpieczenie antyzamarzaniowe, ogrzewanie podłogowe oraz opcjonalną możliwość podłączenia pompy energooszczędnej PWM.

Kotły ECOCONDENS CRYSTAL mogą współpracować z systemami solarnymi, wspomagać pracę pompy ciepła, a także pracować w układach kaskadowych.

Dużą zaletą w kotłach dwufunkcyjnych jest wysoki komfort ciepłej wody użytkowej – przy Δt=30°C produkcja wody wynosi od 9,5 l/min do 14,6 l/min.

Żaneta Lisowska
www.termet.com.pl