Salus Controls - Poznaj nasze nowe produkty: CB500 i CB500X

CB500 i CB500X – przewodowe listwy do sterowania ogrzewaniem podłogowym

Dobrze dobrana podłogówka jest sposobem na utrzymanie w budynku komfortu cieplnego. Jednak, aby wyregulować ten typ ogrzewania, trzeba zainwestować w odpowiednie sterowniki do podłogówki. Właściwa listwa sterująca jest jednym z warunków wydajnej pracy ogrzewania podłogowego. Istotne jest, aby system sterowania działał niezawodnie i był dostępny w dobrej cenie. Urządzeniami spełniającymi te kryteria są nowości marki SALUS Controls – CB500 i CB500X. Firma posiada w ofercie również inne listwy (np. w wariancie bezprzewodowym. Jednak CB500 i CB500X zostały zaprojektowane z myślą o tym, aby maksymalnie ułatwić instalatorom pracę podczas montażu.

CB500 i CB500X – usprawnienia instalacyjne

CB500 – przewodowa listwa z wbudowanym modułem sterującym

CB500X – przewodowa listwa bez modułu sterującego (opcjonalnie rozbudowa CB500)

Nowe listwy sterujące SALUS Controls są przystępne cenowo, a jednocześnie rozwiązują wiele problemów instalacyjnych. Przede wszystkim są to urządzenia kompaktowe i smukłe, dzięki czemu można je zamontować w prawie każdej szafce rozdzielacza. Znika problem nieustawności modułów dodatkowych, ponieważ łączenie listew można poprowadzić własnym kablem. Pozwala to na dowolność ułożenia. Zdejmowanie oraz zakładanie pokrywy jest bezproblemowe, dzięki wygodnym zaczepom. Nie ma mowy, aby przy tej czynności wypadały i gubiły się drobne śrubki. Co ważne, instalacja kabli jest naprawdę łatwa. Kable nie wymagają wcześniejszego przygotowania (np. cynowania), a ich układ w listwie jest dostosowany do grubości przewodów regulatorów oraz siłowników. I tak: cieńsze przewody siłowników układa się na górze, a grubsze przewody termostatów na dole. Taki rozkład wprowadza porządek i eliminuje plątanie się kabli. Nie trzeba demontować żadnej części listwy, żeby poukładać przewody. Po zdjęciu pokrywy wszystko jest widoczne, do każdego elementu jest łatwy dostęp. Dzięki poręcznym zaciskom, montaż kabli nie wymaga specjalnego śrubokrętu. Nowy typ zacisków sprawia, że można to zrobić dowolnym narzędziem. Przewody termostatów, bez względu na ich grubość, można od razu zabezpieczyć przed wyrwaniem – umieszczając je w specjalnej listewce. Nawet wpinanie jest praktyczne. Instalator może położyć listwę na stole lub podłodze, ułożyć kable i dopiero potem zamontować urządzenie w szafce. Nie musi tego robić po zawieszeniu listwy.

Główne funkcje CB500 i CB500X

Co jeszcze trzeba wiedzieć o najnowszych listwach centralnych marki SALUS Controls:

  1. Sterują 5 niezależnymi strefami grzewczymi (do jednej listwy można podłączyć 5 regulatorów). Jest to standardowa liczba na jeden rozdzielacz. Listwy mogą być łączone do 15 stref (współpraca CB500 z CB500X w kombinacji: 1 x CB500 + 2 x CB500X). Kolorowy nadruk ułatwia podłączenie przewodów.

  2. Posiadają 20 wyjść do podłączenia siłowników, np. jeden termostat może obsłużyć 6 siłowników (większy pokój), drugi – 2 siłowniki (mniejszy pokój), a pozostałe termostaty – 4 siłowniki.

  3. Urządzenia mają wbudowany bezpiecznik. CB500X również jest samodzielnie działającym urządzeniem – a nie tylko rozbudową listwy głównej. Pracując jako rozbudowa, CB500X nie potrzebuje dodatkowego zasilania – może ją podłączyć bezpośrednio do CB500.

  4. Są montowane na szynę DIN.