Produkty

System HAH - wygoda, która uzależnia!

Dodano 27.08.2015

Systemy centralnego odkurzania powstały w Kanadzie około 60 lat temu, ale ich technologiczny rozwój trwa do dziś. Są one skutecznym, szybkim i najwygodniejszym sposobem pozbywania się kurzu z domu. Do niedawna miały też pewne uciążliwości. Przez wiele dziesięcioleci jedynym narzędziem do sprzątania pozostawał wąż ssący o standardowej długości 9,1 mb. Jego znaczna długość, konieczność przenoszenia pomiędzy gniazdami, plątanie się podczas rozwijania i zwijania – to wszystko, pomimo wielu zalet całego systemu, wywoływało dyskomfort użytkowników. Kilka lat temu Amerykanie wymyślili i opatentowali doskonałe rozwiązanie, które firma TopVac wprowadza na polski rynek.

Przedstawiamy innowacyjny i bardzo komfortowy dla użytkownika system HAH - wąż ukryty w ścianie. Proponowanie klientom tego rozwiązania  przez firmy instalacyjne znacząco poprawia komfort użytkowania systemu.

Urządzenie uwalnia nas od noszenia, rozwijania, a po skończonej pracy zwijania i chowania standardowego węża. Dzięki specjalnie wykonanej instalacji PVC wąż chowany jest w rurociągu. Kiedy chcemy odkurzać, wyciągamy odpowiednią ilość węża z centralnie zlokalizowanego gniazda, blokujemy go przy pomocy pierścienia, żeby podczas pracy nie cofnął nam się do instalacji, montujemy specjalną rękojeść i zaczynamy sprzątać.

Po skończonej pracy wąż zostaje samoczynnie wciągnięty do instalacji. Dzieje się to dzięki sile ssącej jednostek centralnych SANIFLO. W systemie HAH stosuje się węże o długościach od 9 do 18 m. Z jednego punktu ssącego możemy obsłużyć nawet do 200 m2 powierzchni sprzątanej. Wąż ssący standardowo wyposażony jest w materiałowy pokrowiec ułatwiający przemieszczanie się w instalacji oraz chroniący meble, ściany i schody przed uszkodzeniem.


Montaż systemu HAH możemy podzielić na dwa etapy. W pierwszym etapie rozkładamy instalację PVC do systemu HAH zgodnie z instrukcją montażu. W drugim etapie montujemy gniazda ssące, węże, funkcjonalne dodatki oraz odpowiednio dobraną jednostkę centralną i akcesoria.

Szczegółowe informacje na temat systemu HAH znajdą Państwo w Katalogu SANIFLO 2015/16 na stronach 14-15.

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniach nt. systemu HAH węża chowanego w ścianie, które organizowane będą w okresie jesieni wybranych hurtowniach na terenie całego kraju. O terminach szkoleń poinformują Państwa Autoryzowani Dystrybutorzy SANIFLO.

Instrukcja montażu Systemu Hide A Hose do pobrania w załączonym pliku:

Instrukcja montażu systemu HAH Saniflo