System rekuperacji Viteco
Dodano 12.06.2019
Rekuperatory Viteco to wydajne centrale wentylacyjne wykorzystujące do wymiany ciepła wymienniki przeciwprądowe, gwarantujące uzyskanie doskonałej wydajności cieplnej, przy zachowaniu umiarkowanych oporów przepływu powietrza.
Wysoka sprawność energetyczna
Viteco to rekuperatory dedykowane do użytku w domach jednorodzinnych, w których mieszkańcy oczekują dużej sprawności energetycznej, niskiego poboru energii elektrycznej oraz bardzo cichej pracy.
Najwyższej jakości podzespoły
Wykorzystanie najlepszych i sprawdzonych podzespołów, takich jak energooszczędne wentylatory, efektywne przeciwprądowe wymienniki ciepła, sztywna i starannie ocieplona obudowa, pozwoliło na stworzenie urządzenia o najwyższej jakości. Rekuperatory wyposażone są w filtry powietrza nawiewanego oraz wywiewanego, chronione dodatkowo łatwymi w czyszczeniu filtrami wstępnymi tak, aby wydłużyć okres wykorzystywania filtrów bez konieczności wymiany.
Izolacja cieplna
Obudowy rekuperatorów Viteco wykonane są z wysokogatunkowej ocynkowanej stali, skutecznie zabezpieczonej przed korozją. Urządzenia są masywne i solidne, a w celu wyeliminowania ryzyka powstawania wibracji, do wykonania ich podwójnej obudowy wykorzystano sztywne elementy metalowe o grubości odpowiednio 0,7 i 1 mm. Rekuperatory Viteco pracują cicho i stabilnie. Ich zewnętrzna obudowę wykonano z podwójnej blachy ocieplonej wełną mineralną o grubości 50 mm. Rekuperatory mogą być montowane na nieocieplonym poddaszu, dzięki czemu nie zajmują cennego miejsca w części mieszkalnej.
Zastosowanie solidnej, podwójnej obudowy z przemyślaną izolacją akustyczną oraz najwyższej jakości wentylatorów, których charakterystyka akustyczna została dobrana do wymiarów rekuperatora, dało efekt w postaci urządzenia zarówno wydajnego, jak i cichego.
Zaawansowana automatyka rekuperatora
Funkcje podstawowej automatyki sterującej, dostępne we wszystkich rekuperatorach
Viteco, pozwalają na zapewnienie w domu wymaganego komfortu wymiany powietrza. Każdy z zastosowanych sterowników pozwala na integrację z okapem kuchennym, który automatycznie włącza centralę wentylacyjną w tryb intensywnego przewietrzenia na czas gotowania, lub na połączenia z systemem alarmowym domu, który przełączy rekuperator w tryb niskiego poboru energii pod nieobecność domowników. Elektroniczny sterownik pozwala na programowanie wydajności wentylacji w cyklu tygodniowym, zachowując możliwość ręcznego sterowania centralą. Układ automatyki może niezależnie współpracować z zewnętrznymi czujnikami wilgoci, czujnikami stężenia CO2 lub CO, których przekroczenie zadanych poziomów powoduje określoną reakcję centrali wentylacyjnej. Sterownik również umożliwia uruchomienie trybu kominek, w którym centrala nawiewa do pomieszczeń większy strumień powietrza celem zbilansowania ilości powietrza zużytego do spalania drewna.
Nowość – rozbudowany sterownik Comfort+
W wersji z rozbudowaną automatyką sterującą Comfort+, sterownik wyposażony jest w dotykowy, kolorowy wyświetlacz z intuicyjnym interfejsem komunikacyjnym.
Regulator Comfort+ może sterować również przepustnicami wymiennika gruntowego, zwanego potocznie GWC, oraz dodatkowym modułem komunikacji internetowej, dzięki czemu z dowolnej lokalizacji jesteśmy w stanie programować ustawienia rekuperatora.
Zabezpieczenie przed zamarzaniem
Wymiennik ciepła zastosowany w rekuperatorze pozwala na odzyskanie energii cieplnej z powietrza wywiewanego z domu i przekazanie jej do powietrza nawiewanego z zewnątrz. Sterownik wykorzystuje szereg czujników do kontroli temperatury powietrza w wymienniku. Inteligentny układ mikroprocesorowy analizuje rozkład temperatur i w wymaganej chwili włącza grzałkę zabezpieczającą wymiennik przed zamarzaniem. Z panelu kontrolnego sterownika, można również zaprogramować alternatywny sposób rozmrażania, wykorzystujący strumień ciepłego powietrza wywiewanego z budynku.
Współpraca z gruntowym wymiennikiem ciepła (GWC)
Rekuperator jest przystosowany do współpracy z GWC przy wykorzystaniu automatyki w wersji Comfort+ oraz dedykowanych elementów wykonawczych, na które składają się, siłownik elektryczny sterowany napięciem 24V, dodatkowy czujnik temperatury oraz trójnik z zamontowaną przepustnicą trójdrogową.
Wentylacja to cały system, nie tylko urządzenie
Działanie wentylacji, czyli wymaganej wymiany powietrza w domu, będzie prawidłowe, tylko wtedy, gdy system zostanie profesjonalnie zaprojektowany oraz umiejętnie zainstalowany. Do elementów systemu zaliczamy więc również komplet rozdzielaczy powietrza, skrzynki rozprężne, przewody instalacyjne oraz anemostaty nawiewne i wywiewne. Za ich prawidłowy dobór odpowiadamy w Viteco. Instalacje obliczymy i zaprojektujemy bezpłatnie tak, aby dobrane średnice i trasy przewodów były łatwe w późniejszej instalacji, a system działał sprawnie i bezgłośnie.
Wszelkie pytania prosimy zadawać mailem na adres: rekuperacja@viteco.pl
Wiecej informacji na stronie: viteco.pl/system-rekuperacji/rekuperatory/.
Zapraszamy do obejrzenia animacji monatażowej systemu rekuperacji Viteco: https://www.facebook.com/vitecoIK