Produkty

Technologia w zgodzie z naturą – pompy ciepła Immergas

Dodano 16.10.2018

W czasach, w których dużą uwagę zwraca się na ochronę środowiska i oszczędność energii, coraz większe znaczenie zyskują odnawialne źródła energii. Jednymi z najbardziej wydajnych, a zarazem najdynamiczniej rozwijających się rodzajów urządzeń wykorzystujących OZE, są pompy ciepła.

W całej Europie, jak również w Polsce, z roku na rok odnotowywany jest wzrost sprzedaży powietrznych pomp ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej czy ogrzewania budynków. Urządzenia te wykorzystują energię słoneczną zgromadzoną w powietrzu atmosferycznym. Energię, która jest darmowa i występuje w nieograniczonej ilości. 

 

Pompy ciepła Immergas 

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na tego typu urządzenia, firma Immergas oferuje 3 rodziny pomp ciepła, zarówno do ogrzewania i chłodzenia budynków, jak i produkcji ciepłej wody użytkowej:

• Magis Combo,

• Magis Pro,

• Audax,

oraz pompy ciepła ściśle dedykowane do produkcji ciepłej wody użytkowej – Immerwater.

 

Inteligentne rozwiązania hybrydowe 

Magis Combo to tzw. hybryda: pompa ciepła powietrze-woda typu „Split” występująca w trzech wersjach mocy: 5, 8 oraz 10 kW zintegrowana z gazowym kotłem kondensacyjnym o mocy 27,0 kW na potrzeby c.w.u. oraz 24,0 kW dla c.o..

Magis Combo występuje w 2 wersjach:

• dwufunkcyjnej (Magis Combo),

• jednofunkcyjnej (Magis Combo Plus) z możliwością podłączenia zasobnika c.w.u.

Pompa ciepła, dzięki zastosowaniu technologii inwerterowej, pozwala na modulację wytworzonej mocy grzewczej, umożliwiając pokrycie zapotrzebowania na ciepło budynku. Zastosowany wewnątrz urządzenia kocioł kondensacyjny uzupełnia braki mocy pompy ciepła spowodowane spadkiem temperatury powietrza zewnętrznego.

 

Magis Pro

Magis Pro to pompa ciepła typu „Split”, w której dodatkowym źródłem zasilania może być grzałka elektryczna zamontowana w jednostce wewnętrznej o mocy 3kW, wspomagająca pracę pompy ciepła w przypadku ujemnych temperatur powietrza zewnętrznego. Magis Pro występuje w 3 wersjach mocy: 5, 8 oraz 10 kW. Użytkowników ceniących sobie kontrolę nad systemem ogrzewania domu z poziomu smartfona ucieszy z pewnością fakt przystosowania Magis Pro do współpracy z aplikacją mobilną Dominus.

 

Audax

Pompy ciepła Audax to urządzenia typu „monoblok”, a więc takie, w których całość układu chłodniczego i hydraulicznego umieszczona jest w jednej obudowie, montowanej na zewnątrz budynków. Są to urządzenia, które ze względu na szeroką gamę oferowanych mocy grzewczych (6, 8, 12, 16, 18, 21 kW) znajdą zastosowanie nie tylko w domach mieszkalnych, lecz również w obiektach przemysłowych. Automatyka pompy ciepła Audax pozwala na integrację z dodatkowym źródłem ciepła wspomagającym pracę urządzenia w przypadku niskich temperatur powietrza zewnętrznego.

 

Pompy ciepła do C.W.U – Immerwater

Immerwater to podgrzewacz wody użytkowej, przystosowany do montażu w pozycji stojącej. Występuje w dwóch wersjach: z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o pojemności 190 lub 300 litrów. Pompa Immerwater może zarówno zasysać, jak i odprowadzać powietrze bezpośrednio do pomieszczenia, w którym jest zainstalowana. „Zużyte” powietrze może zostać wykorzystane do chłodzenia budynku podczas upałów, przy zastosowaniu specjalnego przyłącza kierunkowego. W zbiorniku pomp ciepła Immerwater została zainstalowana dodatkowa wężownica umożliwiająca współpracę pompy z dodatkowym źródłem ciepła (na przykład z instalacją solarną), jak również grzałka elektryczna wspomagająca pracę urządzenia w przypadku ujemnych temperatur powietrza zewnętrznego. 

Pompa ciepła to rozwiązanie z dużym potencjałem. Jest najtańszym w eksploatacji sposobem ogrzewania domu, pozwala znacznie zmniejszyć emisję CO2, ponadto może spełniać bardzo wiele funkcji: potrafi zarówno grzać, chłodzić, jak i wytwarzać c.w.u. Dobrze dobrana i zainstalowana pompa ciepła jest urządzeniem właściwie bezobsługowym. 

Dowiedz się więcej na immergas.pl i dobierz urządzenie dopasowane do Twojego domu.