Zmiękczacze wody Viteco KZW
Dodano 02.07.2015
Woda w większości miejsc w Polsce charakteryzuje się wysoką twardością (zawartością związków wapnia i magnezu). Twardość wody powoduje nadmierne zużycie środków myjących, piorących i czyszczących, a także powstawanie kamienia kotłowego, który powoduje straty energii cieplnej oraz skraca żywotność urządzeń grzewczych i AGD.
Zmiękczanie wody opiera się na usunięciu z wody składników powodujących jej twardość. Proces ten polega na zamianie jonów wapnia i magnezu (odpowiedzialnych za twardość wody) na jony sodu. Zachodzi podczas przepływu wody przez żywicę jonowymienną.
Gdy zostanie wyczerpana zdolność jonowymienna złoża, poddawane jest ono procesowi regeneracji za pomocą roztworu solanki. Dobry zmiękczacz wody może dostarczać miękką wodę przez kilkanaście lat dzięki dobrej jakości żywicy jonowymiennej i uzupełnianiu systematycznie tabletek solnych do urządzenia. Montując zmiękczacz należy pamiętać, iż nie jest to stacja uzdatniania wody, lecz urządzenie do usuwania twardości. Dlatego stosujemy je tylko na ujęciach wodociągowych, w których woda pozbawiona jest innych pierwiastków, takich jak żelazo, mangan, azotany, azotyny, itp.
Oszczędności
Dzięki miękkiej wodzie:
zmniejszasz zużycie środków piorących, myjących i czyszczących nawet o 60%,
• Redukujesz koszty ogrzewania nawet o 20%,
• Zapewniasz ochronę oraz przedłużasz żywotność urządzeń grzewczych i AGD,
• Chronisz swoje zdrowie.
Standardowe wyposażenie każdego urządzenia
1. Zestaw do mierzenia twardości wody:
• Strzykawka 5 ml,
• Naczynie szklane (menzurka),
• Płyn do mierzenia twardości wody.
2. Kompletny zestaw filtracji wstępnej:
• Korpus filtra narurowy z przyłączami 1”,
• Wkład filtracyjny z włókniny polipropylenowej 20 mikronów,
• Płytka montażowa do korpusu filtra,
• Klucz do korpusu filtra.
Oferta przygotowana dla Państwa to produkt, który spełnia wszystkie wymagania rynku, a jednocześnie jest prosty w obsłudze i bezawaryjny.
• Urządzenie o ciekawym, nowoczesnym i niepowtarzalnym wzornictwie.
• Zmiękczacz z oszczędnym, technicznie zaawansowanym sterownikiem objętościowo-czasowym.
• Wyposażony standardowo w przyłącze By-pass, które umożliwia bezproblemowe podłączenie i korzystanie z wody niezmiękczonej w trakcie regeneracji złoża.
• Wbudowane zabezpieczenie przed zalaniem w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej w trakcie dolewania wody do zbiornika.
• Menu w języku polskimOferta przygotowana dla Państwa to produkt, który spełnia wszystkie wymagania rynku, a jednocześnie jest prosty w obsłudze i bezawaryjny.
• Występuje w trzech rozmiarach: 10, 20 i 25 litrów złoża.
Głowica sterująca
1.Sterownik – menu w języku polskim. Zasilanie awaryjne, podtrzymanie parametrów pracy w przypadku braku energii elektrycznej do 60 dni. Panel z ekranem czytelny i dostępny na wierzchu urządzenia bez konieczności zdejmowania pokrywy. Użytkownik i serwisant ma możliwość szybkiego sprawdzenia parametrów pracy urządzenia przez proste wciśnięcie jednego z przycisków (np. na ekranie głównym wyświetla się informacja co ile m3 następuje regeneracja oraz ile m3 zostało do regeneracji; w przypadku ustawień czasowych pojawia się dokładna data następnej regeneracji).
2. Dzięki zastosowaniu powlekanego ceramiką tłoka sterującego wydłużona jest żywotność głowicy.
3. Solanka przygotowywana jest z wody zmiękczonej (czyli już oczyszczonej), nie obciąża dodatkowo złoża w czasie regeneracji.
4. Pozioma budowa głowicy:
• Zapewnia mniejsze opory hydrauliczne,
• Lepsze parametry płukania wstecznego wydłużają czas pracy złoża (żywotność– okres między konieczną wymianą złoża),
• Daje możliwość dokładnego dawkowania solanki, co ma wpływ na mniejsze zużycie wody w procesie regeneracji (nawet do 35% w stosunku do standardowych rozwiązań).
Budowa i elementy składowe
1. Złoże: żywica jonowymienna renomowanego producenta złóż angielskiej firmy Purolite.
2. Sztywna obudowa dzięki zastosowaniu grubszej ścianki, użyciu dodatkowej opaski/nakładki w górnej części korpusu (element w kolorze pomarańczowym) oraz pokrywy głowicy spiętej zatrzaskami z resztą obudowy.
3. Głowica (elementy elektroniczne) w pełni odizolowana od zbiornika solanki – lepsze zabezpieczenie przed korozyjnym działaniem oparów soli.
4. Dostęp do uzupełnienia soli wygodny dla klienta: wystarczy zdjąć przednią pokrywkę bez konieczności wypinania i zdejmowania całej górnej pokrywy zmiękczacza.
5. Duży czytelny panel przedni z wyświetlaczem.
6. Wysokiej jakości pływak hydrauliczny stanowiący zabezpieczenie przed zalaniem w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej w trakcie dolewania wody do zbiornika.
Podłączenie zmiękczacza
1. Zasilanie wodą surową.
2. Wyjście wody surowej do innych celów (np. do ogrodu).
3. Linia obejścia serwisowego urządzeń filtracyjnych.
4. Filtr wstępnego oczyszczania z wkładem mechanicznym lub blokiem węglowym.
5. Podłączenie do kanalizacji.
6. Kolumna urządzenia.
7. Zawór zamykający odpływ wody czystej ze zmiękczacza.
8. Wyjście wody uzdatnionej.
9. Sterownik.
Jerzy Perges www.viteco.pl