Produkty

Podsumowanie rynku instalacyjno-grzewczego 2022 - NEWS

Dodano 27.02.2023

Podsumowanie sytuacji na rynku instalacyjno-grzewczym w Polsce w IV kwartale 2022
Sytuacja na rynku instalacyjno-grzewczym jest kontynuacją trendów z poprzedniego okresu. Niestabilna sytuacja gospodarcza i ekonomiczna wpłynęła negatywnie na branżę instalacyjno-grzewczą.

Niepewność co do przyszłych wyników i kierunku rozwoju gospodarki wzrosła z uwagi na perypetie geopolityczne, które miały wpływ na całą branżę. W IV kwartale można było zauważyć zahamowanie dyskontowania obecnej sytuacji przez różne biznesy spekulacyjne, które wcześniej próbowały wydrenować dodatkowe pieniądze z rynku. Na szczęście ceny gazu na giełdzie surowcowej w Amsterdamie spadły do poziomu z 2021 roku, co przyniosło ulgę. W Europie udało się zdywersyfikować kierunki dostaw, aby zastąpić import gazu z Rosji, więc nie spełniły się czarne przepowiednie o braku gazu.

Czego dowiesz się z raportu?
Raport opisuje między innymi sytuację na rynku instalacyjno-grzewczym w Polsce w czwartym kwartale 2022 roku. Przedstawiona zostaje analiza wpływu sytuacji gospodarczej i ekonomicznej, wojny na Ukrainie oraz perturbacji geopolitycznych na branżę. Zwrócona jest uwaga na spadek zleceń dla instalatorów oraz zubożenie społeczeństwa, co przekłada się na odkładanie decyzji o inwestycjach remontowych. Przeczytamy również informacje o stabilizacji cen energii elektrycznej, jednak z groźbą dalszych wzrostów, spowodowanych zwiększonym popytem. Omawia się również łagodny przebieg zimy i jej wpływ na koszty ogrzewania, oraz temat manipulacji medialnych dotyczących groźby zakazu montażu kotłów gazowych, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Pełny raport dostępny TUTAJ

Autor: Zespół Instal-Konsorcjum 
Źródło: spiug.pl


Zapraszamy także do obejrzenia filmu:

"Z węgla na gaz - Poradnik antysmogowy SPIUG"

 

Chcesz uzyskać więcej informacji – zapraszamy do kontaktu z ogólnopolską siecią naszych hurtowni, adresy dostępne są pod linkiem: https://ik.pl/hurtownie.