Produkty

Pompy ciepła powietrze-powietrze – co warto o nich wiedzieć?

Dodano 10.01.2023

Jednym z bardziej ekologicznych i coraz częściej docenianych na rynku urządzeniem grzewczym, jest pompa ciepła powietrze-powietrze. Dzięki niej jesteś w stanie ogrzać dom i to za pomocą energii pochodzącej z powietrza zewnętrznego oraz energii elektrycznej. Pompy ciepła powietrze-powietrze są urządzeniami rewersyjnymi, które nie tylko ogrzewają pomieszczenia w sposób efektywny, ale również mogą pracować w trybie chłodzenia. Przekłada się to na jeszcze wyższy komfort ich użytkowania i oszczędności eksploatacyjne.

 

Z artykułu dowiesz się:


  1. Czym cechuje się pompa ciepła powietrze-powietrze KAISAI?
  2. Jak działają pompy ciepła powietrze-powietrze KAISAI?
  3. Dlaczego warto zdecydować się na instalację pompy ciepła powietrze-powietrze KAISAI?
  4. Na jakie pompy ciepła powietrze-powietrze, warto zwrócić uwagę?

Zobacz inne nasze PORADY 

Czym cechuje się pompa ciepła powietrze-powietrze KAISAI?

 

Pompy ciepła powietrze-powietrze stanowią jedną z lepszych alternatyw dla ogrzewania olejowego, gazowego i elektrycznego. Nie wydzielają żadnych toksycznych substancji do atmosfery, dlatego są bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Urządzenia grzewcze, takie jak pompy ciepła powietrze-powietrze KAISAI przetwarzają chłodne powietrze zewnętrzne w powietrze o wyższej temperaturze. To właśnie ono ogrzewa dany budynek lub mieszkanie. Sprzęty te mogą być instalowane w każdym typie lokum m.in. w biurze, mieszkaniu czy budynku usługowym. Nie ma znaczenia metraż obiektu ani warunki termiczne. Aby jednak urządzenie to mogło pracować w sposób wydajny, należy dopasować jego parametry do technicznych parametrów budynku. Zanim więc zdecydujesz się na jakikolwiek model pompy ciepła powietrze-powietrze, najlepiej w pierwszej kolejności zasięgnij opinii sprawdzonych fachowców.

 

Jak działają pompy ciepła powietrze-powietrze KAISAI?

 

Pompa ciepła powietrze-powietrze pracuje na bardzo podobnej zasadzie, co pompa ciepła powietrze-woda. Oba urządzenia różnią się tym, że ciepło podczas skraplania roboczego czynnika przekazywane jest powietrzu, a nie wodzie. Następnie wentylator, w który wyposażona jest pompa ciepła powietrze-powietrze, transportuje za pomocą podmuchu, ciepłe powietrze do pomieszczenia.

Wybierając pompę ciepła powietrze-powietrze, nie trzeba wyposażać się w grzejniki, należy jednak pamiętać o montażu kanałów nawiewnych. To właśnie dzięki nim ciepłe powietrze zostanie rozprowadzone po danym pomieszczeniu. Tak samo jak zimne strumienie powietrza w okresie letnim.

Warto pomyśleć o podłączeniu pompy ciepła powietrze-powietrze do rekuperatora, aby wyposażyć się dodatkowy system wentylacji. Wystarczy podpiąć rekuperator do instalacji kanałów odpowiedzialnych za rozprowadzenie powietrza, co sprawi, że ogrzewanie, chłodzenie i wentylowanie pomieszczeń, będzie odbywać się wraz z odzyskiem ciepła.          

 

Instalacja pompy ciepła powietrze-powietrze KAISAI – dlaczego warto się zdecydować?

 

Decydując się na montaż pompy ciepła powietrze-powietrze, możesz uzyskać wiele korzyści, takich jak m.in.:

  • Stanowią rozwiązanie grzewcze zimą i chłodzące latem, nie generując wysokich kosztów.
  • Mogą zastąpić stare źródła ogrzewania, dzięki czemu zyskasz oszczędne i efektywny sprzęt grzewczy.
  • Posiadają wysoką klasę efektywności energetycznej wynoszącą A+++ w trybie chłodzenia, a w trybie grzania A++. Sprawia to, że koszty ogrzewania ulegają zmniejszeniu.
  • Stanowią rozwiązanie proste w instalacji i tańsze, w porównaniu z innymi rodzajami pomp ciepła – gruntowymi, wodnymi powietrze-woda.
  • Mogą być zasilane w 75% energią zawartą w powietrzu zewnętrznym. W 25% pobierają energię elektryczną, co sprawia, że są ekonomiczną i ekologiczną opcją dla każdego domu i mieszkania. Tak właśnie działają pompy ciepła powietrze-powietrze marki KAISAI.
  • Stanowią najtańszy wybór spośród innych pomp ciepła. Koszt zakupu i montażu pompy ciepła powietrze-powietrze zaczyna się od ceny ok. 30 tys. złotych. Oczywiście należy liczyć się z tym, że im większy jest obiekt do ogrzania, tym wyższe będą koszty zakupu i montażu pompy.
  • Niskie temperatury zewnętrzne nie stanowią dla niej problemu. W takich momentach pompy ciepła powietrze-powietrze mogą wspomóc się energią elektryczną. Dodatkowo nie trzeba martwić się, że koszty poboru energii elektrycznej wzrosną, ponieważ urządzenie to pobierając 1 kWh energii elektrycznej do zasilenia sprężarki, jest w stanie wytworzyć ok. 5 kWh energii cieplnej.
  • Możliwość dofinansowania na pompę ciepła m.in. z programu „Czyste Powietrze”.
  • Możliwość połączenia z fotowoltaiką, co pozwala jeszcze bardziej skorzystać z odnawialnych zasobów.

 

 

Na jakie pompy ciepła powietrze-powietrze, warto zwrócić uwagę?

 

Na rynku grzewczym można znaleźć wielu producentów zajmujących się tworzeniem wysokiej jakości pomp ciepła powietrze-powietrze. Jednym z nich jest marka KAISAI produkująca pompy ciepła na światowym poziomie. W jej ofercie znajdziesz linię urządzeń KAISAI PRO HEAT i KAISAI HOT, które są w stanie pracować wydajnie i oszczędnie nawet wtedy, kiedy na dworze panuje temperatura wynosząca ok. -25 st. C.

 

Jeśli szukasz przystępnych cenowo, ale i efektywnych pomp ciepła powietrze-powietrze, zapoznaj się z ofertą marki KAISAI. Znajdziesz w niej urządzenia, których ceny zaczynają się już od 5 tys. złotych. Do tego kosztu należy doliczyć również cenę montażu i instalacji. Ostateczny koszt uzależniony jest od parametrów i lokalizacji pomieszczenia.

 

 

 

Autor: Małgorzata Buchkovska 

Przeczytaj także: 

 

 

 

 

Zapraszamy także na tematyczne e-szkolenie IK