Rekuperatory CWL-Excellent Wolf – kompleksowe rozwiązanie wentylacyjne – artykuł opublikowany w Biuletynie IK Edycja Jesień 2021

Wentylacja powinna znajdować się w każdym domu. Nie chodzi tylko o fakt, że wynika to z norm i przepisów, według których powinniśmy funkcjonować, ale również ze względu na to, że inwestując w dobrą wentylację, dbamy o zdrowie i samopoczucie swoje, jak i swoich bliskich. Dla każdej osoby, dla której liczy się nie tylko jakościowe powietrze, ale także brak hałasów i nieprzyjemnych zapachów, najlepszym rozwiązaniem będzie rekuperacja z odzyskiem ciepła, dzięki czemu rachunki za ogrzewanie będą minimalne, gdyż ciepłe powietrze będzie zatrzymywane w domowych pomieszczeniach. Nie dość, że można poczuć się komfortowo, to w ten sposób zadbamy o swoje zdrowie i portfel.

Z artykułu dowiesz się:


  1. dlaczego warto zainstalować wentylację mechaniczną
  2. wentylacja mechaniczna od firmy WOLF – czym się charakteryzuje
  3. wentylacja mechaniczna od firmy WOLF – czym się charakteryzuje

Dlaczego warto zainstalować wentylację mechaniczną?

Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób zdawało sobie sprawę, czym jest wentylacja mechaniczna, stosując w swoich domach tylko wentylację grawitacyjną, która niekoniecznie jest w stanie w pełni spełniać swoje zadanie. Jej wydajność zależy od wielu czynników m.in takich jak: amplitudy temperatur czy kierunku wiatru. Prawda jest taka, że nad wentylacją grawitacyjną nie da się w żaden sposób zapanować, dlatego też w budynkach, w których nadal się ją stosuje, można odczuwać napływ zimnego powietrza z kratek wentylacyjnych. Niektórzy mogą powiedzieć, że zainstalują bardzo szczelne okna, dzięki czemu pozbędą się problemu napływania zimnego powietrza z tych stref, co jednak jest zgubną decyzją. Dlaczego? Ponieważ zbyt szczelne okna wygenerują dodatkowe problemy, takie jak m.in. zwiększenie się poziomu dwutlenku węgla w powietrzu i innych toksycznych substancji. Na ścianach może pojawić się wilgoć i w konsekwencji pleśń. Wszystko to będzie skutkowało obniżeniem samopoczucia i utrata zdrowia. 

 

Wentylacja mechaniczna od firmy WOLF – czym się charakteryzuje?

 

Inwestując w wentylację mechaniczną firmy WOLF, jesteśmy w stanie zapobiec wymienionym powyżej konsekwencjom. Pozwala ona na napływ świeżego powietrza do salonu, sypialni i innych pokoi, a z łazienek, pomieszczeń gospodarczych czy kuchni jest całkowicie usuwane. Na pracę tego urządzenia nie mają wpływu żadne czynniki zewnętrzne. Dodatkowo wyposażone w rekuperator CWL-Excellent, nie trzeba będzie tracić energii na podgrzanie temperatury w pokojach, ponieważ wymiennik ciepła zainstalowany w tym urządzeniu, będzie podgrzewał powietrze nawiewane, co przełoży się na niższe rachunki za ogrzewanie. Dodatkowo powietrze nawiewane jest oczyszczane z wszelkich zabrudzeń, dzięki filtrom. Natomiast jeśli zależy nam na jeszcze lepszej ochronie, warto zamontować filtry klasy 7, które nie dopuszczą do pomieszczeń nawet drobnych pyłków. 

Zima temperatura powietrza nawiewanego wynosi około 15 stopni – niektóre nagrzewnice wtórne, mogą zwiększyć tę wartość do 20 stopni. Natomiast w lecie, wymiennik odzyskuje chłód, dzięki czemu w domu panuje przyjemna temperatura. 

 

Centrala CWL-Excellent – dodatkowe korzyści

Wentylacja mechaniczna WOLF, może być wyposażona w automatyczny by-pass, który podczas chłodnych, letnich nocy, nie przepuszcza powietrza przez wymiennik ciepła, dzięki czemu budynek wychładza się. 

Inwestor decydujący się na centralę i dodatkowo inwestujący w gruntowy wymiennik ciepła uzyska dodatkowe korzyści, takie jak:

  • w lecie temperatura w domu będzie mocno obniżona. Jeśli np. na zewnątrz będzie panować temperatura 32 stopni, wówczas w domu, temperatura może zostać obniżona nawet do 18 stopni – parametr ten zależny jest od rodzaju GWC. 
  • Nawiewane powietrze ulegnie odwilżeniu,
  • klimatyzacja nie będzie potrzebna – dodatkowa oszczędność.

Centrala CWL-Excellent wyposażona jest w prosty i intuicyjny w obsłudze sterownik z programatorem tygodniowym. Sprawa to, że możemy tak zorganizować pracę centrali, aby była ona w pełni dopasowana do naszych oczekiwań. Praca urządzenia może być również zarządzana w sposób manualny, bez przeprogramowywania sterownika. 

 

Jak wymienić filtry w rekuperatorze?

Centrala wentylacyjna CWL-Excellent kocioł FGB - idealne połączenie dla Twojego domu

 

Zainteresowany rekuperatorami od najlepszych polskich producentów? Kliknij i zobacz ich bogatą ofertę na ik.pl:

Oferta rekuperatorow na ik.pl

 

Autor: Małgorzata Buchkovska