Produkty

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła? Porada EXPERTA. Polecamy rozwiązanie De Dietrich.

Dodano 21.04.2022

Rosnące ceny tradycyjnych form ogrzewania sprawiają, że coraz bardziej poszukiwane są nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na obniżenie kosztów wytwarzania energii cieplnej, a także na zmniejszenie szkodliwego wpływu na środowisko. Doskonałą opcją, która łączy w sobie energooszczędność i aspekty ekologiczne, jest pompa ciepła, którą oferuje firma De Dietrich.

 

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?

Pompy ciepła należą do instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii, czyli te, które są nieskończone, ogólnodostępne, a jednocześnie ekologiczne. Zielona energia pozwala na obniżenie emisji spalin do środowiska, co sprawia, że inwestując w takie rozwiązania możemy żyć w dużo zdrowszej i bardziej bezpiecznej dla nas przestrzeni. Pompy ciepła stanowią bardzo skuteczną alternatywę dla tradycyjnego ogrzewania gazowego, olejowego oraz elektrycznego. Sprawdzają się również tam, gdzie nie ma przyłączy gazowych i nie ma możliwości zamontowania innych urządzeń grzewczych. Krótko mówiąc, pompy ciepła mają same zalety, a ich jedyną wadą mogą być koszty inwestycji – na wstępie trzeba wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wydatek owszem, jest spory, jednak praktycznie od razu zaczyna się zwracać. Na etapie eksploatacji urządzeń płacimy bowiem wyłącznie za energię elektryczną, która jest potrzebna do wprawienia pompy w ruch i prawidłowego działania urządzenia.

 

Jakie są zalety pompy ciepła?

·      Oszczędność – największą zaletą pompy ciepła jest oszczędność na ogrzewaniu. Po jej zainstalowaniu praktycznie od razu można zauważyć ograniczenie lub całkowite ogrzewanie kosztów ogrzewania pomieszczenia. Biorąc pod uwagę, że koszty ogrzewania w sposób standardowy – bez względu na to, czy są to piece opałowe, gazowe, czy centralne ogrzewanie – stale rosną, inwestycja w pompy ciepła jest czymś wartym rozważenia. Jeśli pompa ciepła jest dobrze dobrana do potrzeb konkretnego budynku, może się okazać, że będzie możliwe całkowite zrezygnowanie z innych form ogrzewania pomieszczeń.

 

·      Spora oszczędność czasupompa ciepła, jeśli jest odpowiednio dobrana do kubatury oraz powierzchni obiektu, jest w stu procentach bezobsługowa. Wystarczy obsługa prostego, elektronicznego panelu, który jest bardzo intuicyjny i nie wymaga szczegółowej znajomości urządzenia. W odróżnieniu od pieców na różnego rodzaju paliwo, do pompy ciepła nie ma potrzeby ładowania opału, rozpalania pieca, regularnego dorzucania do niego. Można zapomnieć o zimnych porankach, gdy piec wygasł. I oczywiście, nie ma konieczności sprzątania popiołu i czyszczenia pieca, co jest prawdziwą zmorą właścicieli tego rodzaju systemów grzewczych.

 

·      Ograniczenie emisji spalin – nie bez znaczenia jest również fakt, że pompy ciepła są urządzeniami ekologicznymi i przyjaznymi dla środowiska. Uboczne produkty spalania to poważny problem w tradycyjnych systemach grzewczych – wszystko przedostaje się do powietrza, które jest coraz bardziej zanieczyszczone. Jest to szczególnie widoczne na osiedlach domów jednorodzinnych w sezonie zimowym, gdy powietrze jest aż gęste od dymu i spalin. Wybierając nowoczesne, ekologiczne rozwiązania można zadbać nie tylko o własny komfort i niskie rachunki, ale również o otoczenie. Podczas działania pompy nie powstają żadne szkodliwe gazy, które później trafiałyby do atmosfery. Użytkownicy pomp ciepła mogą mieć pewność, że nie przyczyniają się do pogorszenia jakości powietrza w swojej okolicy, a co za tym idzie – żyją w środowisku, które jest bardziej bezpieczne.

 

·      Bezpieczne ogrzewanie – jednym z czynników decydujących o wyborze konkretnego rozwiązania grzewczego jest również bezpieczeństwo jego użytkowania. Pod tym względem pompy ciepła są wyborem idealnym. Nie ma ryzyka zaczadzenia, które dotyczy instalacji z piecami olejowymi czy opałowymi. Nie trzeba również obawiać się wybuchu, który jest realnym zagrożeniem w przypadku pieców gazowych. Mając w domu pompy ciepła można spać spokojnie – urządzenie działa bezpiecznie w każdych warunkach.

 

Jak wybrać pompę ciepła?

Posiadanie pompy ciepła ma wiele zalet, a użytkownicy, którzy już z nich korzystają często twierdzą, że nie zamieniliby ich na żadne inne rozwiązania. Zanim jednak pompa zacznie ogrzewać nasze wnętrza, trzeba skupić się na jej właściwym doborze. Przede wszystkim, konieczne jest bardzo dokładne dobranie mocy grzewczej oraz dopasowanie wszystkich elementów instalacji. Ważne jest, by pompa ciepła była idealnie dopasowana do powierzchni oraz kubatury budynku, w którym docelowo ma być zainstalowana. Trzeba również właściwie wybrać producenta – marka De Dietrich to propozycja dla inwestorów, którzy szukają sprawdzonych, pewnych rozwiązań pochodzących od renomowanego dostawcy nowoczesnych urządzeń grzewczych. Firma od lat dostarcza na rynek nowoczesne pompy ciepła, a także hybrydowe rozwiązania grzewcze, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Dobrze dobrana pompa ciepła to inwestycja, która zapewnia niskie koszty ogrzewania, spokojny sen, bezpieczeństwo oraz pewność, że jest to rozwiązanie na długie lata bezproblemowego użytkowania.

 

Przeczytaj także: 

 

Autor: Małgorzata Buchkovska

Sprawdź bogatą ofertę produktową na ik.pl!