Zgłoś błąd

Jeżeli zauważyłeś jakiś błąd na stronie,
nieprawidłowe dane, nieodpowiednie zdjęcie, itp.
- prześlij nam informację.

Jubileusz 25-lecia Grupy Instal-Konsorcjum

Instal-Konsorcjum Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu została powołana do życia 30 maja 1996 roku, jako pierwsze w Polsce konsorcjum hurtowni instalacyjnych. Przedsięwzięcie to zostało zainicjowane przez trzy firmy – Miedzik ze Szczecina, B&B z Wrocławia oraz Biuro Inżynierskie Heating z Rzeszowa. Początki organizacji ogólnopolskiego konsorcjum zakupowego w tym sektorze rozpoczęły się już pod koniec 1994 roku, lecz ostateczna koncepcja powstała na początku 1996 roku, czego efektem było powołanie spółki reprezentującej interesy firm należących do Grupy Instal-Konsorcjum.

W styczniu 2012 r. Instal-Konsorcjum dołączyło do EDT GmbH, największej w Europie organizacji handlu hurtowego towarami z zakresu techniki grzewczej, instalacyjnej i sanitarnej. Poprzez współpracę z europejskimi organizacjami o zbliżonym profilu, IK zyskuje przewagę konkurencyjną i dostęp do obecnej na międzynarodowym rynku od blisko 50 lat marki Concept. Dzięki przystąpieniu do EDT Grupy IMARK – największej grupy zakupowej USA – marka Concept stała się marką globalną.

Obecnie GIK skupia 31 przedsiębiorstw z kapitałem polskim, prowadzących działalność w blisko 150 lokalizacjach rozproszonych na terenie całego kraju. Firmy te są jednocześnie udziałowcami IK i pod jednym szyldem Instal-Konsorcjum tworzą: spójną strategię, jednolity marketing i wspólną logistykę.

Aktualnie wdrażamy nowy system identyfikacji wizualnej. Odświeżyliśmy logo Instal-Konsorcjum i programu PIK, stworzyliśmy sygnet ik.pl, który zastąpił znak Instal-Konsorcjum w logotypach naszych hurtowni, a dodatkowo modyfikacji uległy logotypy niektórych hurtowni GIK. Znak ik.pl stał się jednocześnie logotypem naszego nowego wortalu internetowego z bogatym katalogiem produktów, który tworzymy wspólnie z naszymi dostawcami. Zmieniamy również nasze piktogramy, które obecnie prezentują 4 żywioły: ogień (ciepło), wodę, ziemię (energia) i wiatr (powietrze).

W tym roku świętujemy również 20-lecie programu marketingowego Partner IK. Pod hasłem: "jeden program - wiele korzyści", oferujemy blisko 5000 klientom naszych hurtowni szereg świadczeń. Są one jedynie uzupełnieniem typowego programu lojalnościowego, z atrakcyjnymi nagrodami dostępnymi za punkty PIK, które przyznawane są za realizowane zakupy.

O pozostałych atrakcjach, które przygotowaliśmy w związku z naszym Jubileuszem będziemy Państwa informować na bieżąco.

Serdecznie zapraszamy Państwa do świętowania z nami.