Produkty

Program "Mój Prąd 4.0" - NEWS

Dodano 17.01.2023

Od 15 grudnia 2022 roku, dopłaty do magazynów energii w programie "Mój Prąd 4.0" znacznie wzrosły. Obecnie, kwota dofinansowania jest ponad dwukrotnie większa niż pierwotnie zakładano. Program "Mój Prąd 4.0", który jest popularnym rozwiązaniem dofinansowania dla odnawialnych źródeł energii, przeszedł zmiany w poziomie dopłat. W odróżnieniu od poprzednich edycji, program ten rozszerzył możliwości uzyskania dofinansowania o systemy zarządzania energią, magazyny ciepła oraz magazyny energii. Dodatkowo, od 15 grudnia 2022 roku, kwoty dopłat zostały znacznie zwiększone. Początkowo, po ogłoszeniu poziomów dofinansowania w programie "Mój Prąd 4.0", maksymalna kwota dotacji do magazynu energii wynosiła 7500 zł, jednak od 15 grudnia 2022 roku, jest to już maksymalnie 16 000 zł. Wnioskodawcy, którzy otrzymali już wypłatę dotacji w poprzedniej wysokości, nie muszą się martwić - dla już wypłaconych środków, koszty zostaną ponownie przeliczone i ewentualna różnica zostanie wypłacona. Więcej informacji o dopłatach można znaleźć na stronie programu "Mój Prąd".

Dofinansowanie magazynów energii w programie "Mój Prąd 4.0" stanowi ważne wsparcie dla prosumentów i rozwoju gospodarczego Polski. Wzrost kwoty finansowania może skłonić do zwiększenia liczby zakupów magazynów energii. Magazynowanie energii staje się coraz bardziej powszechne, a przykładem tego jest projekt największego prywatnego magazynu energii, który ma powstać w południowej Polsce. Państwowe spółki także dostrzegają konieczność magazynowania energii, jak Grupa PGE, która planuje zbudować największy magazyn energii w Europie.

Zwiększanie popularności magazynowania energii jest konieczne w obliczu kryzysu energetycznego. Wielkoskalowe systemy bateryjne oraz prywatne inwestycje w magazyny energii stają się coraz ważniejsze, ponieważ pozwalają one na gromadzenie nadwyżki energii wyprodukowanej przez odnawialne źródła, co pozwala na jej wykorzystanie w momencie, gdy jest ona potrzebna. W Polsce już ponad milion osób korzysta z instalacji fotowoltaicznych, a przyłączanie nowych mikroinstalacji wpływa na system elektroenergetyczny. Koszt przeciętnego domowego magazynu energii waha się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, jednak w dłuższej perspektywie generują one oszczędności i umożliwiają transformację energetyczną. Aby przyspieszyć rozwój odnawialnych źródeł energii w Polsce, potrzebne są zdecydowane inwestycje w sieci elektroenergetyczne i zmiana sposobu zarządzania nimi.


źródło: https://swiatoze.pl/moj-prad-4-0-ponad-dwa-razy-wieksze-doplaty-do-magazynow-energii/, 17.01.2023r.
autor: zespół Instal-Konsorcjum

 

 

Zapraszamy także do obejrzenia filmu:

"Ultra ciche pompy ciepła Saunier Duval GeniaAir Split i Mono do ogrzewania i chłodzenia"

 

Chcesz uzyskać więcej informacji – zapraszamy do kontaktu z ogólnopolską siecią naszych hurtowni, adresy dostępne są pod linkiem: https://ik.pl/hurtownie.