Produkty

Viega - kompletne rozwiązanie do wysokiej jakości instalacji grzewczych i chłodzących - NOWOŚĆ

Firma Viega prezentuje na rynku polskim Temponox - nowoczesny system rur i kształtek, specjalnie zaprojektowany do zastosowania w trwałych i bezpiecznych instalacjach grzewczych oraz chłodzących. Oferta obejmuje złączki ze stali nierdzewnej chromowo-niklowej o średnicach od 15 do 108 mm.

Temponox jest przeznaczony do różnych rodzajów instalacji: grzewczych i chłodzących. W celu łatwiejszej identyfikacji wszystkie elementy zostały oznakowane za pomocą dwóch brązowych linii na rurach oraz kropek tego samego koloru na złączkach. Złączki posiadają również symbol przekreślonego kranu (nie nadają się do wody użytkowej) i wyraźne karby na szczytach. Dzięki temu, podczas pracy na budowie, również przy słabym oświetleniu, możliwość pomyłki z innymi produktami Viega ze stali nierdzewnej, dopuszczonymi do instalacji wody użytkowej jest minimalna. Zapobiega to także mieszaniu się komponentów różnych systemów.

Temponox to rozwiązanie dla wymagających instalacji grzewczych i chłodzących, które muszą radzić sobie z trudnym środowiskiem pracy. Dzięki swoim doskonałym właściwościom antykorozyjnym, rury ze stali nierdzewnej z zaprasowywanymi złączkami, zapewniają długą żywotność instalacji. W systemie Temponox nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego, nawet jeśli wilgoć przedostaje się przez jastrych i styka bezpośrednio z powierzchnią rury, co często zdarza się przy nieprawidłowo zabezpieczonych przyłączach grzejników lub w wyniku przypadkowego uszkodzenia podczas montażu.

Nawet jeśli istnieje ryzyko powstania kondensatu w zamkniętych obiegach chłodzenia, nie ma konieczności stosowania dodatkowych, kosztownych środków zabezpieczających przed korozją. Rury ze stali nierdzewnej, użyte w systemie Temponox, same gwarantują trwałość i bezpieczeństwo instalacji. Co więcej, tego typu rury wyglądają estetycznie i przyciągają wzrok, co jest ważne dla wyglądu całej instalacji.

Kompletne rozwiązanie Temponox to kompletny system, składający się z rur i złączek o średnicach od 15 do 108 mm. Oferujemy szeroki wybór elementów, takich jak łuki, trójniki, mufy, złączki przejściowe z gwintem i kołnierze, a także wszystkie niezbędne akcesoria montażowe potrzebne do instalacji grzewczych i chłodzących.

Wszystkie złączki zaprasowywane są wyposażone w fabrycznie w element uszczelniający z EPDM. W przypadku instalacji o wyższych wymaganiach dotyczących temperatury pracy, element uszczelniający można łatwo zamienić na uszczelki z FKM, jak na przykład przy przewodach przyłączeniowych do kolektorów próżniowych.

Montaż złączek zaprasowywanych Temponox jest łatwy i bezproblemowy dzięki zastosowaniu sprawdzonych zaciskarek Viega Pressgun oraz odpowiednich szczęk zaciskowych. Nie ma konieczności inwestowania w dodatkowe narzędzia, by pracować z tym systemem.

  

Szczegółowe informacje na temat systemu Temponox dostępne są na stronie internetowej viega.pl/Temponox.

Firma Viega jest międzynarodowym liderem w branży produktów techniki instalacyjnej. Obecnie zatrudnia prawie 5000 pracowników na całym świecie i posiada dziesięć lokalizacji produkcyjnych. Produkcja skoncentrowana jest w czterech głównych zakładach w Niemczech, a specjalne rozwiązania dla rynków lokalnych produkowane są w McPherson/USA, Wuxi/Chiny oraz Sanand/Indie. Oferta firmy obejmuje ok. 17000 produktów, które znajdują zastosowanie zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych oraz przemyśle okrętowym.

Viega jest rodzinną firmą założoną w Niemczech w 1899 roku, która stała się międzynarodowym przedsiębiorstwem w latach 60-tych. Obecnie produkty Viega są dostępne na całym świecie, a ich dystrybucja odbywa się za pośrednictwem własnych struktur handlowych w poszczególnych krajach.

 

Zapraszamy także do obejrzenia filmu:
"Czym jest energia słoneczna cieplna?"

 

Chcesz uzyskać więcej informacji – zapraszamy do kontaktu z ogólnopolską siecią naszych hurtowni, adresy dostępne są pod linkiem: https://ik.pl/hurtownie.