Produkty

Zaciskarka ROMAX Compact TT 2.0 – artykuł opublikowany w Biuletynie IK Edycja WIOSNA-LATO 2022 (nr 115)

Dodano 25.07.2022

Technika zaciskowa jest obecnie jedną z najbardziej rozpowszechnionych i najchętniej stosowanych przez instalatorów metod łączenia rur. Jej niewątpliwa przewaga nad tradycyjnymi sposobami jest widoczna szczególnie tam, gdzie oczekujemy maksymalnej szczelności, a miejsce, w którym znajduje się złączka jest trudnodostępne. Kolejnymi zaletami zaprasowywania są: znaczne skrócenie czasu pracy oraz uniwersalność tej metody zarówno w stosunku do typu instalacji jak i rodzaju materiału, z którego wykonane są rury.

Rafał Lebioda | www.rothenberger.pl | www.qik.pl

Jednym z flagowych produktów firmy ROTHENBERGER jest zaciskarka elektrohydrauliczna z zasilaniem akumulatorowym ROMAX Compact TT. To, co ją wyróżnia na tle pozostałych zaciskarek ROTHENBERGER to jej kompaktowe rozmiary: tylko 34 cm długości i zaledwie 2,5 kg! oraz ekspresowe tempo pracy – pełny cykl zacisku trwa jedynie 3 s. Obsługę urządzenia jedną ręką umożliwia solidna, dwucylindrowa konstrukcja Twin Turbo z doskonale wyważonym środkiem ciężkości. Powyższe parametry sprawiają, że ROMAX Compact TT szczególnie dobrze sprawdza się przy instalacjach dla gospodarstw domowych, pracach serwisowych i wszędzie tam, gdzie jest naprawdę dużo łączników do zaprasowywania.
W urządzeniach ROTHENBERGER za stałą siłę zacisku na całym obwodzie złączki, która w przypadku ROMAX Compact TT wynosi 19 kN, odpowiada Constant Force Technology (CFT). Cykl zaciskania jest w nich stale kontrolowany, co oznacza, że po osiągnięciu wstępnie określonej siły zacisku tłok cofa się automatycznie. Dzięki temu uzyskujemy gwarancję równomiernego i niezawodnego zaprasowania. Zaciskarka ROMAX Compact TT umożliwia pracę na systemach z tworzywa sztucznego i rurach wielowarstwowych do Ø 40 mm oraz rurach metalowych (stal, miedź) do 35 mm. 
Tak jak wszystkie zaciskarki ROTHENBERGER także ROMAX Compact TT posiada obrotową głowicę 270∞, która ułatwia pracę w ciasnych przestrzeniach, oraz podświetlenie LED umożliwiające zachowanie poprawności wykonywanego zacisku również w trudnych warunkach oświetleniowych.

Firma ROTHENBERGER jest członkiem platformy CAS (Cordless Alliance System), w ramach której już 33 wiodących producentów elektronarzędzi 18 V stosuje ten sam system akumulatorów i ładowarek. W przypadku omawianej zaciskarki tą niezależność od stałego źródła zasilania daje nam akumulator Li-Ion 2 Ah / 18 V. Jego wydajność to ok. 150 zacisków na jednym akumulatorze dla rur o Ø 16 mm. Dzięki zastosowaniu technologii szybkiego ładowania AIR COOLED pełny cykl ładowania dla wersji 2.0 Ah trwa ok. 45 min. 
Nasze szczęki i pierścienie zaciskowe wykonane są z najlepszych materiałów i utwardzane laserowo autorską metodą DURA LAZR TEC. W rezultacie ich twardość w miejscach najbardziej narażonych na naprężenia została zwiększona o 40%, a elementy, które powinny pozostać elastyczne, zachowują plastyczność. W ROTHENBERGER nie zapomniano także o specyfice działu chłodnictwa i klimatyzacji. Tylko szczęki i pierścienie zaciskowe ROTHENBERGER specjalnie dedykowane dla HVAC są dopuszczone do stosowania z łącznikami >B<MaxiPro.
Z przyjemnością informujemy, że zaciskarki ROMAX Compact TT zostały dołączone do programu narzędziowego QIK. W skład specjalnego kompletu narzędzi objętego programem wchodzą: 

  • kompaktowa i ultralekka zaciskarka akumulatorowa ROMAX Compact TT,
  • szczęki zaciskowe Compact TH 16, TH 20 i TH 26 utwardzane laserowo metodą DURA LAZR TEC,
  • ładowarka oraz dwa wydajne i mocne akumulatory Li-Ion 2 Ah / 18 V (CAS),
  • walizka transportowa ROCASE. 

Nasze zestawy są już dostępne w Centrum Logistycznym Instal-Konsorcjum, co zapewnia ekspresowe tempo realizacji zamówienia. Liczba zestawów promocyjnych jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy do udziału w programie i skorzystania z oferty.

Artykuł przygotowany na podstawie tekstu autorstwa Rafała Lebiody | www.rothenberger.pl | www.qik.pl

Autor: Sylwia Wilczyńska

 

Zapraszamy do zapoznania się z filmem: "Urządzenia KESSEL do odprowadzania ścieków w małej infrastrukturze"