Giacomini już w Polsce!
Dodano 25.04.2015
Grupa Giacomini rozpoczęła rok 2015 od otwarcia filii w Polsce. Centrala z biurami handlowymi i technicznymi mieści się w Toruniu.
Giacomini Sp. z o.o. oferuje instalatorom, projektantom oraz partnerom handlowym profesjonalne szkolenia i doradztwo techniczne. Udostępnia także narzędzia do projektowania i wdrażania systemów zapewniających racjonalne wykorzystanie energii i wysoki poziom komfortu.
Dla usprawnienia wymiany handlowej, wsparcia w zakresie sprzedaży oraz codziennego zarządzania współpracą biznesową z firmą Giacomini wdrażane są zaawansowane i nowoczesne rozwiązania logistyczne, informatyczne i marketingowe.
Rok 2015 będzie również rokiem wielu premier rynkowych wzbogacających ofertę produktową. Będą to m.in.:
• szeroka gama armatury technologii kotłowni i odnawialnych źródeł energii,
• zintegrowane rozwiązania do budownictwa wielorodzinnego, zawory podpionowe i systemy pomiarowe,
• zawór strefowy sześciokierunkowy dla łatwego zarządzania 4-rurowymi systemami grzewczo-chłodzącymi lub dwoma źródłami ciepła,
• głowice termostatyczne wysokiej wydajności,
• certyfikowane EN331:2010 zawory kulowe do gazu R730G.
Zapraszamy na stronę internetową www.giacomini.com, na której można odnaleźć wszystkie produkty dostępne w ofercie Giacomini Sp. z o.o. oraz inne niezbędne informacje. Na stronie także odnośniki do wielu ciekawych materiałów np. filmów instruktażowych i promocyjnych czy materiałów dla projektantów.
Płyty systemowe ogrzewania podłogowego Spider z trójwymiarową siatką
Brakuje miejsca pod ogrzewanie podłogowe? To już nie jest problem! Firma Giacomini wprowadziła nowy produkt dający możliwość wykonania ogrzewania podłogowego o grubości 2,5 cm! razem z płynną wylewką anhydrytową.
Płyty systemowe Spider formowane są z wytrzymałego polipropylenu w trójwymiarową sieć podtrzymującą rurę. Ideą sytemu jest, aby wylewka dokładnie otoczyła rurę, dając możliwość wymiany ciepła całą jej powierzchnią, oraz aby płyta systemowa była jednocześnie szalunkiem i zbrojeniem. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać grubość wylewki min. 2,5 cm w przypadku płynnych wylewek anhydrytowych i 3,5 cm w przypadku tradycyjnych jastrychów.
W ofercie dostępne są trzy wersje płyt Giacomini Spider:
Płyta systemowa samoprzylepna R979SY001 z mocnym klejem – przeznaczona do prac renowacyjnych. Jeden z przykładów zastosowań tego rozwiązania to ułożenie bezpośrednio na stare płytki w remontowanej łazience, kuchni, salonie, a następnie ułożenie pętli ogrzewania podłogowego w tradycyjny sposób i zalanie płynną wylewką minimum 2,5 cm oraz wykończenie nowymi płytkami lub parkietem.
Płyta systemowa z uchwytami kotwiącymi R979SY011 – płyta uniwersalna do ułożenia na warstwie izolacji styropianowej. Wersja ta przeznaczona jest do nowych instalacji. Dzięki znajdującym się w dolnej części kotwicom płyta mocno przylega do izolacji styropianowej, eliminując potrzebę korzystania
z dodatkowych uchwytów czy kołków.
Płyta systemowa z izolacją styropianową R979SY021 – płyta zintegrowana z izolacją 6 mm o dużej gęstości (λ=0,028 W/mK). Do ułożenia bezpośrednio na lekkich stropach, płytach betonowych. Przeznaczona dla nowych systemów, kiedy zależy nam na małej grubości i ciężarze wylewki, np. na piętrach, poddaszach użytkowych, itp. Dodatkowo styropian pełni funkcję izolacji akustycznej.
Płyty systemowe Giacomini Spider, oprócz niewątpliwych zalet zwykłych płyt systemowych, rozszerzają możliwości zastosowania ogrzewania podłogowego oraz dają wiele korzyści, takich jak brak konieczności zakupu siatki do zbrojenia wylewki czy oszczędność ilości materiału użytego na wylewkę. Niewielka grubość wylewki daje mniejszą bezwładność systemu, co jest bardzo ważne w przypadku regulacji termostatycznej. Wśród innych zalet płyt Giacomini Spider należy wymienić: krótki czas nagrzewania, mocowanie rury bez dziurawienia klipsami izolacji, możliwość równomiernego ułożenia pętli rur, brak powierzchni styku rury z izolacją (rura w całości otoczona jest wylewką), ochronę rury w czasie wykonywania prac budowlanych, przenoszenie dużych obciążeń.
GIACOMINI – rozwiązania ułatwiające pracę, oszczędzające czas i pieniądze
Zawór strefowy sześciokierunkowy pozwala zarządzać rozdziałem energii cieplnej z dwóch różnych źródeł przy zachowaniu pełnych przepływów zarówno na zasilaniu, jak i powrocie instalacji. Podstawową zaletą jest to, że jeden zawór i jeden siłownik zastępują złożone układy z kombinacją dwóch zaworów, a dodatkowo siłownik z mikroprzełącznikiem płynnie synchronizuje pracę źródeł ciepła.
To tylko jeden z wielu przykładów zastosowań zaworu R274. Bardzo ważnym i popularnym obszarem wykorzystania zaworu są instalacje grzewczo-chłodzące z wykorzystaniem klimakonwertorów (fan coili). Należy podkreślić, że z chwilą zmiany pozycji czynniki jednego i drugiego obiegu nie maję ze sobą styczności, niezależnie od położenia zaworu.
Dedykowane dla zaworu napędy to K272 (230V) z mikroprzełącznikiem oraz K274-2 (24V z szyną 0-10V), dający możliwość integracji z inteligentnymi systemami zarządzania domu KNX/EIB i wielu innych według potrzeb użytkownika.
Błażej Rozmarynowicz