Produkty

Nowy gazowo-solarny kocioł Cerapur Solar Comfort

Dodano 09.06.2014

Junkers wprowadził na rynek nowy hybrydowy kocioł kondensacyjny Cerapur Solar Comfort. Urządzenie pracuje wyjątkowo oszczędnie, a dzięki łączeniu zasady ładowania warstwowego i podgrzewania przepływowego gwarantuje wysoki komfort przygotowania ciepłej wody.

Najbardziej oszczędna w eksploatacji seria gazowych kotłów kondensacyjnych marki Junkers powiększyła się o nowe urządzenie, Cerapur Solar Comfort z zasobnikiem warstwowym c.w.u. o pojemności 75 litrów oraz z płytowym wymiennikiem ciepła wykonanym ze stali szlachetnej.

Konstruktorzy nowego kotła kondensacyjnego stworzyli urządzenie proste w instalacji, łatwo integrujące się z innymi nośnikami ciepła

i wyróżniające się wyjątkowo wysoką efektywnością. Głównymi komponentami kotła są: zawór trójdrogowy z inteligentnym regulatorem i elektrycznym serwomotorem, zintegrowana hydraulika oraz dwa dodatkowe przyłącza umożliwiające łatwą integrację zewnętrznych źródeł ciepła, a przede wszystkim instalacji solarnych. Dzięki zastosowaniu w Cerapur Solar Comfort innowacyjnej technologii pomp, system zużywa mniej energii niż urządzenia z pompami bez regulacji. Największe oszczędności możliwe są jednak dzięki wykorzystaniu technologii hybrydowej i spalaniu przez kocioł gazu tylko wtedy, kiedy energia dostarczana przez system solarny jest niewystarczająca do ogrzania domu i zapewnienia ciepłej wody użytkowej.

Cerapur Solar Comfort wykorzystuje w swoim działaniu metodę ładowania warstwowego, czyli wyjątkowo energooszczędny i nie wymagający dużej przestrzeni sposób gromadzenia ciepłej wody. Podgrzana woda wpływa od góry do zasobnika, tworząc warstwy, i pobierana jest z górnej, najcieplejszej warstwy. W ofercie dostępne są kotły Cerapur Solar Comfort z zasobnikiem warstwowym o mocy grzewczej 14 lub 24 kW.

Nowy gazowy kocioł kondensacyjny zapewnia wysoki komfort przygotowania ciepłej wody, pomimo niewielkich rozmiarów zasobnika.

Cerapur Solar Comfort integruje z systemem grzewczym energię pozyskiwaną z solarnej instalacji grzewczej. Pozwala na to połączenie kotła z dodatkowym zasobnikiem buforowym np. o pojemności 415 litrów z wężownicą oraz zintegrowaną stacją solarną, wyposażoną w moduł solarny ISM z okablowaniem. Opatentowany system regulacji Solar ControlUnit Inside dodatkowo zwiększa uzysk solarny i zapewnia optymalne wykorzystanie energii solarnej w systemie zarówno dla celów ogrzewania, jak i ciepłej wody użytkowej.

Edmund Słupek