Produkty

Rozszerzony typoszereg Wilo-Yonos PICO

Dodano 05.12.2013

Nowa rodzina pomp Wilo-Yonos PICO trafiła na polski rynek w 2012 r., jako zamiennik wycofywanych pomp stałoobrotowych typu Star-RS. To, co różniło te dwie pompy, to przede wszystkim wysoka sprawność i zgodność Wilo-Yonos PICO z Dyrektywą Unii Europejskiej ErP 2009/125/WE.

Z dniem 1 stycznia 2013 r. dyrektywa ta określiła nowe wymagania dla pomp obiegowych o konstrukcji bezdławnicowej, stosowanych w instalacjach grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, określając nowy, graniczny współczynnik efektywności energetycznej EEI < 0,27.

Dzięki niezawodności i prostocie działania, pompy Wilo-Yonos PICO szybko zaskarbiły sobie przychylność klientów. W tym momencie jest to jedna z najlepiej sprzedających się małych pomp obiegowych w Polsce. Jedną z jej głównych zalet jest bardzo szeroki zakres temperatury przetłaczanego medium: od -10°C do +95°C, dzięki czemu pompa ta ma bardzo uniwersalne zastosowanie, sprawdzając się zarówno w instalacjach grzewczych, chłodniczych czy  glikolowych. Jej specjalna konstrukcja pozwala na pracę z roztworami glikolu o stężeniu 1:1.

Dostępna do tej pory rodzina pomp Wilo-Yonos PICO w dwóch zakresach wysokości podnoszenia, do 4 m oraz do 6 m, rozbudowana została o nowy typoszereg z możliwością pokonywania 8 m podnoszenia słupa wody. Nowe pompy 25/1-8 oraz 30/1-8 wprowadzone zostały specjalnie z myślą o instalacjach ogrzewania podłogowego, które są coraz popularniejszym systemem grzewczym stosowanym w domach jedno- i wielorodzinnych w Polsce.

Charakteryzują się one przede wszystkim zwiększonymi oporami na długości przewodu, przy tym samym wymaganym przepływie czynnika grzewczego. Wilo-Yonos PICO jest więc jedyną dostępną obecnie na rynku małą pompą bezdławnicową z możliwością podnoszenia słupa wody do 8 m. Nowe pompy tego typoszeregu posiadają wszystkie cenione przez konsumentów funkcje charakteryzujące tę rodzinę. Płynna regulacja wydajności realizowana jest za pomocą „czerwonego pokrętła”, które pozwala na zmianę nastawy trybu pracy pompy:

• stałociśnieniowe (szczególnie polecane do instalacji ogrzewania płaszczyznowego),

• tryb proporcjonalny – zmiennociśnieniowy (szczególnie polecany przy instalacjach grzewczych z zastosowaniem zaworów termostatycznych),

• tryb odpowietrzania instalacji.

Dla ułatwienia nastawy każda zmiana wysokości podnoszenia przedstawiana jest na diodowym wyświetlaczu z dokładnością do 0,1 m, wyświetlacz pozwala nam również na monitorowanie aktualnego poboru mocy przez pompę w watach.

Bartosz Tywonek

www.wilo.pl