Rozwiązania Rothenberger dla systemów zaciskowych
Dodano 17.12.2014
Technika zaciskania (zaprasowywania) to aktualnie jedna z najszybciej rozwijających się technik łączenia systemów instalacyjnych. Metoda ta zyskuje popularność m.in. dzięki kulturze i efektywności pracy.
Główne zalety techniki zaciskowej:
- Szybkość wykonania połączenia (tylko 5 sekund dla Romax® 3000 AC) – duża oszczędność czasu.
- Wysoka estetyczność wykonanych instalacji, czystość, bezpieczeństwo i komfort pracy.
- Niezawodność i pewność połączenia, głównie dzięki gwarantowanej STAŁEJ SILE ZACISKU maszyn Romax® oraz wysokiej jakość złączek zaciskowych.
- Prestiż firm wykonawczych w oczach inwestorów dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i systemów.
Technika zaciskowa to jeden z prężniej rozwijających się działów w koncernie Rothenberger. Od wielu lat doskonalona jest produkcja zaciskarek ROMAX®. Sztandarowym, a zarazem najnowszym produktem tej rodziny jest nowoczesna maszyna sieciowa Romax® 3000 AC.
Nowość Romax® 3000 AC
Od października 2014 r. dostępny jest także w Polsce najnowszy model zaciskarki elektrohydraulicznej Romax® 3000 AC, charakteryzującej się najwyższymi parametrami pracy, użytkowania oraz bezpieczeństwa i pewności wykonywanych połączeń.
- Elektrohydrauliczna zaciskarka z zasilaniem sieciowym 230V do pracy ze złączkami o maksymalnej średnicy do 110 mm (w zależności od systemu).
- Dzięki zastosowaniu technologii CFT® stała siła zacisku 32-34 kN gwarantowana dla 20 000 zacisków.
- Szybka: automatyczny tryb zaciskania trwa tylko 5 sekund, po czym następuje automatyczny powrót tłoka. Mocny napęd gwarantuje optymalną szybkość pracy.
- Smukła: dzięki kompaktowej budowie praca w szachtach instalacyjnych i innych ekstremalnych rozmieszczeniach instalacji nie stanowi problemu.
- Lekka i doskonale wyważona: tylko 3,8 kg (bez szczęki zaciskowej) dzięki nowoczesnej konstrukcji.
- Niezawodna: najwyższa jakość wykonania. umożliwiła podniesienie progu serwisowego do 20 000 zacisków.
- Szeroki zakres temperatury pracy: 5–60°C
- Długi przewód sieciowy (5 m) pozwala na łatwą i bezpieczną pracę.
- Mocowanie szczęki obrotowe w zakresie 270°.
- Wymiary 460 x 90 x 120 mm.
Do wykonania połączenia niezbędne są również wymienne szczęki zaciskowe. Mamy tutaj do wyboru szeroką gamę niezawodnych szczęk zaciskowych ROTHENBERGER wykonanych z materiałów wysokiej jakości.
Dodać należy, iż większość dostępnych na rynku szczęk zaciskowych pod względem technicznym jest znormalizowana i mogłyby one pracować zamiennie w prasach różnych producentów.
Podstawowe parametry zaciskarek dla kompatybilności technicznej ze szczękami to:
- średnica trzpienia mocowania szczęk zaciskowych 14 mm,
- minimalna szerokość mocowania szczęk zaciskowych 33 mm,
- siła zacisku 32–34 kN.
Należy przy tym zawsze potwierdzić swobodę wymienności szczęk i zaciskarek u poszczególnych producentów systemów zaciskanych.
Firma ROTHENBERGER chętnie oferuje swoim Klientom pomoc w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do poprawnej pracy zaciskarek. Dysponujemy urządzeniami do testowania pras pod względem ich sił zacisku.
To dodatkowo podnosi pewność oraz bezpieczeństwo wykonywanych połączeń zaprasowywanych zaciskarkami i szczękami ROTHENBERGER.
Zaciskarki elektrohydrauliczne w ofercie ROTHENBERGER spełniają restrykcyjne wymagania dotyczące jakości, wydajności i bezpieczeństwa. Dają wyjątkowy komfort pracy, bezpieczeństwa, powtarzalności i pewności zacisku.
Dopełnieniem oferty są najwyższej klasy szczęki zaciskowe, dające użytkownikowi kompletny system do poprawnego wykonania instalacji we wszystkich dostępnych rozwiązaniach systemowych.
Paweł Kruszec