Produkty

Rozwiązania Rothenberger dla systemów zaciskowych

Dodano 17.12.2014

Technika zaciskania (zaprasowywania) to aktualnie jedna z najszybciej rozwijających się technik łączenia systemów instalacyjnych. Metoda ta zyskuje popularność m.in. dzięki kulturze i efektywności pracy.

Główne zalety techniki zaciskowej:

 1. Szybkość wykonania połączenia (tylko 5 sekund dla Romax® 3000 AC) – duża  oszczędność czasu.
 2. Wysoka estetyczność wykonanych instalacji, czystość, bezpieczeństwo i komfort pracy.
 3. Niezawodność i pewność połączenia, głównie dzięki gwarantowanej STAŁEJ SILE ZACISKU maszyn Romax® oraz wysokiej jakość złączek zaciskowych.
 4. Prestiż firm wykonawczych w oczach inwestorów dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i systemów.

Technika zaciskowa to jeden z prężniej rozwijających się działów w koncernie Rothenberger. Od wielu lat doskonalona jest produkcja zaciskarek ROMAX®. Sztandarowym, a zarazem najnowszym produktem tej rodziny jest nowoczesna maszyna sieciowa Romax® 3000 AC.

Nowość Romax® 3000 AC

Od października 2014 r. dostępny jest także w Polsce najnowszy model zaciskarki elektrohydraulicznej Romax® 3000 AC, charakteryzującej się najwyższymi parametrami pracy, użytkowania oraz bezpieczeństwa i pewności wykonywanych połączeń.

 1. Elektrohydrauliczna zaciskarka z zasilaniem sieciowym 230V do pracy ze złączkami o maksymalnej średnicy do 110 mm (w zależności od systemu).
 2. Dzięki zastosowaniu technologii CFT® stała siła zacisku 32-34 kN gwarantowana dla 20 000 zacisków.
 3. Szybka: automatyczny tryb zaciskania trwa tylko 5 sekund, po czym następuje automatyczny powrót tłoka. Mocny napęd gwarantuje optymalną szybkość pracy.
 4. Smukła: dzięki kompaktowej budowie praca w szachtach instalacyjnych i innych ekstremalnych rozmieszczeniach instalacji nie stanowi problemu.
 5. Lekka i doskonale wyważona: tylko 3,8 kg (bez szczęki zaciskowej) dzięki nowoczesnej konstrukcji.
 6. Niezawodna: najwyższa jakość wykonania. umożliwiła podniesienie progu serwisowego do 20 000 zacisków.
 7. Szeroki zakres temperatury pracy: 5–60°C
 8. Długi przewód sieciowy (5 m) pozwala na łatwą i bezpieczną pracę.
 9. Mocowanie szczęki obrotowe w zakresie 270°.
 10. Wymiary 460 x 90 x 120 mm.

Do wykonania połączenia niezbędne są również wymienne szczęki zaciskowe. Mamy tutaj do wyboru szeroką gamę niezawodnych szczęk zaciskowych ROTHENBERGER wykonanych z materiałów wysokiej jakości.

Dodać należy, iż większość dostępnych na rynku szczęk zaciskowych pod względem technicznym jest znormalizowana i mogłyby one pracować zamiennie w prasach różnych producentów.

Podstawowe parametry zaciskarek dla kompatybilności technicznej ze szczękami to:

 1. średnica trzpienia mocowania szczęk zaciskowych 14 mm,
 2. minimalna szerokość mocowania szczęk zaciskowych 33 mm, 
 3. siła zacisku 32–34 kN.

Należy przy tym zawsze potwierdzić swobodę wymienności szczęk i zaciskarek u poszczególnych producentów systemów zaciskanych.

Firma ROTHENBERGER chętnie oferuje swoim Klientom pomoc w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do poprawnej pracy zaciskarek. Dysponujemy urządzeniami do testowania pras pod względem ich sił zacisku.

To dodatkowo podnosi pewność oraz bezpieczeństwo wykonywanych połączeń zaprasowywanych zaciskarkami i szczękami ROTHENBERGER.

Zaciskarki elektrohydrauliczne w ofercie ROTHENBERGER spełniają restrykcyjne wymagania dotyczące jakości, wydajności i bezpieczeństwa. Dają wyjątkowy komfort pracy, bezpieczeństwa, powtarzalności i pewności zacisku.

Dopełnieniem oferty są najwyższej klasy szczęki zaciskowe, dające użytkownikowi kompletny system do poprawnego wykonania instalacji we wszystkich dostępnych rozwiązaniach systemowych.

Paweł Kruszec

www.rothenberger.pl