Produkty
Szczegóły szkolenia
Kategoria:
Webinaria
Termin:
20.04.2022 r. godz. 19:00
Zakończone

Program Mój Prąd 4.0 i Moje Ciepło - dopłaty do fotowoltaiki i pomp ciepła NFOŚiGW - Akademia IK dla Profesjonalistów

Zapraszamy w najbliższą środę na kolejne webinarium Akademii IK dla Profesjonalistów, które organizujemy wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Temat: Nowe programy dotacyjne NFOŚiGW Mój Prąd 4.0 i Moje Ciepło, z dopłatami do fotowoltaiki i pomp ciepła

Termin: środa 20 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00.

Oglądaj

Każdy uczestnik otrzyma 1 mały los z szansą na wygranie laptopa Acer lub iPhona SE 64 GB.

Wszystkie webinaria Akademii IK dla Profesjonalistów dostępne są również na stronie www.ik.pl/szkolenia.

Czy w ramach obecnego naboru do PP Mój Prąd 4.0 można otrzymać dotację na magazyn energii cieplnej obejmujący nowo zainstalowaną pompę ciepła podłączoną do wcześniej zainstalowanego/starego zbiornika CWU (poprzednio źródłem ciepła był np. kocioł gazowy)? Pozostałe wymogi programu zostały spełnione.

W Programie Mój Prąd kwalifikowana jest pompa ciepła powietrze/woda do c.w.u. (ciepła woda użytkowa) + zasobnik c.w.u. lub pompa ze zintegrowanym zasobnikiem. Jest to traktowane jako komplet, dlatego na samą pompę ciepła do c.w.u. bez zasobnika nie można uzyskać wsparcia w ramach Programu Mój Prąd. Ponieważ w ramach Programu urządzenia muszą być instalowane jako nowe, wyprodukowane w ciągu 24 miesięcy przed montażem, to dopuszczamy możliwość dołączenia do wniosku dwóch oddzielnych faktur: na pompę ciepła zakupioną aktualnie przed złożeniem wniosku oraz drugą fakturę sprzed np. roku na zasobnik c.w.u. Kwalifikowalność kosztów w programie Mój Prąd jest liczona od dnia 1 lutego 2020 roku.

Dołączamy poniżej prezentację w pliku .pdf dotyczącą tematu omawianego podczas powyższego szkolenia